Ruční hustilky jsou na duši kola nejlepší

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2024 Obsah červnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 17.5.2024   

Ruční pumpička na kolo je rychlejší než akumulátorová, ukázal test pořadu Kassenjagd švýcarské veřejnoprávní televize SRF a časopisu Velojournal.

Hlavní rozdíl mezi jednotlivými druhy hustilek byl v rychlosti. K dosažení tlaku 7 barů v pneumatice závodního kola potřebovaly nejlepší ruční pumpičky 40–50 sekund, zatímco akumulátorovým to trvalo 2–4 minuty. Nejlépe hodnocený byl závodní kompresor značky SKS, který testovací tým popsal jako „solidní, účinný i pro závodní kola a ergonomický“. Jeho výhodou byla také snadná výměna opotřebených dílů, například pryžového těsnění.

Pumpování nožní hustilkou bylo náročnější a pomalejší než použití pumpiček, které člen testovacího týmu držel v rukou. Nožní pumpa navíc v testu nenahustila pneumatiku závodního kola na maximum. Většina testujících použila akumulátorovou pumpičku poprvé v životě a označila její obsluhu za jednoduchou a praktickou. Všechny tři přístroje tohoto typu však byly velmi hlučné a nafukovaly duši závodního kola poměrně pomalu. Baterie navíc vydržela jen na 3–4 pneumatiky a pak bylo nutné ji dobíjet v průměru 2 hodiny za pomoci USB kabelu.

Každý testovaný výrobek nebylo možné použít ke všem modelům, záleželo na typu a velikosti ventilu. Tabulku s výsledky testu, stejně jako video najdete v původním článku zde


Přihlásit