Test fotoaparátů v mobilních telefonech 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2024

Kvalita fotoaparátů patří nepochybně k nejsledovanějším vlastnostem mobilních telefonů. Svědčí o tom i vaše četné zprávy. Když nás žádáte o radu s výběrem telefonu, většinou jako jednu z hlavních priorit jmenujete kvalitní fotoaparát. Právě na to jsme se v tomto testu zaměřili. Z mobilních telefonů otestovaných v posledních dvou letech jsme vybrali v několika cenových katego­riích ty s nejkvalitnějšími fotoaparáty.

Fotoaparáty v mobilních telefonech

  • test předních i zadních fotoaparátů
  • zkoušky focení i natáčení videa
  • nejlepší fotomobily v různých cenových kategoriích
  • Xiaomi, Samsung, OnePlus, Google, Apple, Motorola a další…

Nové vs. staré: Rivalové jedné řady

Výrobci při uvádění nových top modelů na trh nešetří odvážnými tvrzeními a srovnáními se staršími generacemi. Jak se ale reálně liší kvalita fotoaparátů nejnovějších vlajkových lodí věhlasných značek ve srovnání se staršími modely stejných řad? Jak si například vedl Samsung Galaxy S24 Ultra ve srovnání se svým předchůdcem S23 Ultra? A co Apple iPhone 15 Pro Max versus iPhone 14 Pro Max?

Na výběru záleží: Přednosti konkurentů

Mobilní telefony jsou dnes velmi univerzální zařízení a alespoň trochu zvládnou vše. Co když ale hledáte specializaci? Náš test ukázal, že i v oblasti mobilní fotografie a videa různé přístroje zvládnou špičkově rozdílné úkony. Kterým mobilům jde lépe focení a se kterými natočíte vysoce kvalitní video?

Napříč cenovým spektrem: Jde to i levněji

V našich testech se nesoustředíme jen na nejdražší přístroje. Prověřujeme mobilní telefony napříč celým cenovým spektrem. Také v nejnižších cenových kategoriích lze totiž mnohdy najít poměrně kvalitní přístroje. Které dva modely s cenou pod 5000 korun se do výběru dostaly? A jak kvalitní mají fotoaparáty?

Komplexní test: Záruka správného výběru

Mobily bývají v současnosti čočkami fotoaparátů poseté. Náš test se tedy nezaměřuje jen na hlavní kamery. Prověřujeme také přední fotoaparáty, širokoúhlé optiky i objektivy s optickým přiblížením. Zajímá nás kvalita produkovaných fotografií i videa. A nezapomínáme ani na kvalitu zvukového záznamu.

Laboratorní test: Víc než recenze

Právě prostředí akreditované laboratoře (zaručující rovné podmínky pro všechny výrobky) ve spojení s obsáhlým testovacím programem nám umožňuje mimo jiné detailně analyzovat i jednotlivé vlastnosti mobilních telefonů, jako například jejich fotoaparáty.Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení. Přečtěte si více o tom, jak testujeme smartphony.


Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (464 výrobků)
poslední aktualizace: 20.6.2024


Přihlásit