Malá myčka je lepší než žádná

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2024 Obsah červnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 6.5.2024   

Kompaktní myčky na nádobí se dobře vejdou do malého bytu nebo chaty, ale hodí se také pro domácnosti, kde se myje méně nádobí. Ruční mytí nádobí je totiž obecně dražší než použití myčky.

Takzvané úzké myčky měří na šířku maximálně 45 cm (standardní jsou široké 60 cm), ale vestavné modely jsou hluboké 60 cm a vysoké 85 cm, aby dobře zapadly do kuchyňských sestav. Volně stojící kompaktní myčky mohou být i méně hluboké.Obecně má tento typ kapacitu 9–10 sad talířů na rozdíl od 12–16 sad u standardního spotřebiče. To znamená, že se naplní rychleji, nemusíte čekat, až bude použito více nádobí, a lze jej zapínat pravidelně, aniž byste plýtvali vodou nebo elektřinou, uvedla belgická spotřebitelská organizace Test-Achats.

Kompaktní myčky jsou ještě menší, často se vejdou třeba na kuchyňskou linku. Pojmou kolem šesti sad nádobí. Využití najdou i v jednočlenných domácnostech. Oproti klasickým myčkám jsou sice o něco méně efektivní, přesto však spotřebují výrazně méně vody, než potřebujete pro ruční mytí.

Přihlásit