Test mobilních telefonů 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2024

Telefony v současnosti dokážou leccos. Kromě nespočtu aplikací, kterými lze jejich funkcionalitu rozšířit, se množí také nové funkce obsažené přímo v jejich uživatelských rozhraních. Není ale radno zapomínat na základy. Displej, kvalita fotoaparátu, výdrž baterie… Mnohdy jsou to právě základní vlastnosti, ve kterých mezi přístroji odhalujeme největší rozdíly. V aktuálním testu vám přinášíme srovnání 24 nově otestovaných modelů.

Mobilní telefony v testu

  • mobily všech cenových kategorií
  • zkoušky displeje, výkonu, focení, odolnosti a dalších vlastností telefonů
  • speciální šetření zaměřené na funkce Galaxy AI
  • nové modely výrobců Samsung, Xiaomi, OnePlus, Google, Motorola, Realme a dalších…

Displeje a fotoaparáty: Specifikace moc neřeknou

Na přímo nepoužitelný displej už dnes v mobilním telefonu nenarazíte. Rozpětí hodnocení displejů přístrojů testovaných námi bylo přesto poměrně vysoké. Podobně velké rozdíly v kvalitě jsme zaznamenali také u fotoaparátů. Který mobil zachytí neopakovatelné momenty vašich životů skutečně kvalitně? Také to prozradí náš test.

Odolnost a výdrž: Malé i velké rozdíly

Naše testy odolnosti odhalují, které telefony opravdu vydrží nástrahy každodenního života. Mezi výrobky v tomto testu se našel jeden, který není příliš odolný vůči pádům. Obecně ale lze říct, že telefony dnes vydrží leccos a daleko více se mezi sebou liší třeba výdrží baterie. S některými telefony budete rádi za jeden den výdrže, s jinými sáhnete po nabíječce až koncem druhého dne.

Umělá inteligence v hrsti

Výrobce Samsung do své nové řady mobilních telefonů Galaxy S24 integroval soubor funkcí Galaxy AI. Ten slibuje zjednodušení každodenního života pomocí umělé inteligence. Jak ale v praxi funguje? Stranou běžného testování jsme si na tyto nové funkce posvítili.

Laboratorní test: Víc než recenze

Naše testy jsou tu, aby vám pomohly udělat informované rozhodnutí. Zkoušky mobilních telefonů provádějí specialisté v akreditovaných laboratořích. Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení. Přečtěte si více o tom, jak testujeme smartphony.


telefony nad 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 10 000 do 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony do 5000 Kč (porovnat)

ohebné telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (421 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2024


Přihlásit