Vaříme z biopotravin: Kuskus s kari petrželí

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2009

Kuskus je druh těstoviny; pravděpodobně pochází z arabské kuchyně severní Afriky. U nás je nejčastěji k dostání z bílé pšeničné mouky, vybrat si lze i celozrnný, špaldový, případně ze směsi různých druhů obilí. Obiloviny se vaří ve slané vodě, potom míchají, drtí a prosívají přes síta, čímž vznikají drobné kuličky, které se usuší. Nejjednodušší příprava spočívá v zalití dílu kuskusu dvěma díly vroucí a osolené vody, kterou necháme vstřebat. Do horkého kuskusu potom vmícháme trochu panenského olivového oleje nebo kousek másla a opatrně promícháme vidličkou. Lepší chuť má kuskus připravený v páře (použijte jemné kovové sítko a během varu jemně načechrávejte kuskus vidličkou).

SUROVINY PRO 2 OSOBY


kuskus
6 středně velkých pevných petrželí
stroužek česneku, větší cibule
kari, sůl
olivový olej, citronová šťáva
nebo worcesterová omáčka
ananas nebo granátové jablko

POSTUP


  • Cibuli nakrájejte nadrobno a dejte smažit na olej.
  • Oškrábejte petržel, podélně rozkrojte a nakrájejte na větší kousky.
  • Přidejte petržel na pánev k zesklovatělé cibuli, osolte a chvíli smažte. Potom pánev přikryjte a duste. V případě potřeby podlijte trochou vody.
  • Kuskus připravte podle návodu.
  • Změklou petržel okořeňte kvalitním kari kořením, chcete-li, zakápněte lehce citronem nebo použijte trochu worcesterové omáčky. Petržel by měla být měkká, ale zároveň zůstat pevná.
  • Smíchejte hotovou petržel s kuskusem a podávejte.
  • Recept můžete výrazně vylepšit, pokud do hotového jídla přidáte na kostky nakrájený ananas a vyloupaná zrníčka granátového jablka.

Přihlásit