Test bezdrátových náhlavních sluchátek 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2024

Mezi notorickými konzumenty hudby a dalšího audio obsahu se bezdrátová sluchátka těší velké oblibě. Aby také ne. Až s přechodem na bezdrát si člověk uvědomí, jak moc vlastně při každodenním poslechu kabely překážejí. V tomto testu jsme se zaměřili na bezdrátové náhlavní modely. Která sluchátka dobře hrají, jsou pohodlná a mají baterii s dlouhou výdrží?

Sluchátka v testu

Zvuk: Od dobrého po výjimečný

Vysoká cena není vždy zárukou nejlepšího zvukového zážitku. Některé bezdrátové headsety předvedly až překvapivě dobré audio. Jiné pod povrchem skrývaly akustické zklamání. Sedm testovaných přístrojů posluchače zrovna neoslnilo. Dva modely si naopak vysloužily hodnocení velmi dobře.

Ticho na povel

Jak efektivní je v praxi aktivní potlačení hluku (ANC)? Vyplatí se kvůli němu připlácet? Náš test ukázal, že u mnoha sluchátek je přínos ANC minimální. U některých modelů ale aktivní potlačování hluku měřitelný i slyšitelný efekt mělo. Narazili jsme dokonce i na sluchátka, u kterých kvalitní ANC vyvážilo jejich poměrně špatnou pasivní izolaci.

Uši v pohodlí

Komfort a ovládání jsou kategorie zkoušek, ve kterých naše laboratoř velké problémy obvykle nenachází. Přesto jsme ale pozorovali poměrně velké rozdíly mezi jednotlivými modely. Jeden headset například většině testujících nedržel dobře na hlavě. U několika modelů testující kritizovali návod. A některé přístroje svým designem lehce komplikují každodenní používání.

Baterie: Obří rozdíly ve výdrži

Některá sluchátka vydrží nepřetržitě přehrávat sotva den. Jiná zvládnou s přehledem několik dní nepřetržitého poslechu. Pokud se tedy (třeba při cestování) často a na delší dobu vzdalujete od zdroje elektřiny, vybírejte pečlivě.

Odolnost a údržba: Nezapomínejte na péči

Některá sluchátka vyžadují delikátní zacházení. Hned tři modely úplně selhaly v našich pádových zkouškách. Nepodceňujte také jednoduchost čištění. Na několika headsetech jsme našli materiály, ze kterých se nečistoty neodstraňují zrovna snadno.

Bezdrátová sluchátka v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Testované výrobky nám nikdy neposkytují výrobci. Nakupujeme je tak jako běžní spotřebitelé. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme ze zaznamenaných dat. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme bezdrátová sluchátka.


bezdrátová náhlavní sluchátka na uši (porovnat)

bezdrátová náhlavní sluchátka kolem uší (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bezdrátová sluchátka (127 výrobků)
poslední aktualizace: 7.3.2024


Přihlásit