Test sušiček prádla 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2024

Zatímco pračka je pro většinu domácností samozřejmostí, sušička je bonusem navíc. Mnozí však na její pomoc nedají dopustit. Sušení prádla je s ní rychlejší a neměla by zvyšovat vlhkost v bytě. Její provoz i koupě ovšem něco stojí. S výběrem vám pomohou výsledky 16 nově otestovaných modelů. Za sušení a spotřebu můžeme většinu pochválit, ale některé mohou zklamat dlouhými programy, hlukem či nepohodlnější obsluhou.

Sušičky prádla v testu

Více než 100 dalších dříve testovaných sušiček najdete v naší databázi.

Opět pro vás máme čerstvé výsledky testu sušiček prádla. Stejně jako v minulosti jsme se zaměřili na kondenzační sušičky vybavené tepelným čerpadlem, které dnes na trhu převládají. Do laboratoře s nimi putoval také jeden model s topným tělesem. Více si o jednotlivých typech sušiček prádla a jejich výhodách i nevýhodách můžete přečíst v našem nákupním průvodci.

Otestovali jsme celkem 16 sušiček v cenovém rozpětí od zhruba 10 do 29 tisíc korun. Můžeme prozradit, že na předních příčkách výsledkové tabulky se objevují dražší i levnější modely. Při nákupu se nemusíte orientovat pouze podle ceny a spoléhat na recenze sušiček prádla. Naše nezávislé testy poskytují detailní porovnání sušiček prádla a ukazují, jak spotřebiče reálně pracují a fungují v praxi. Díky dTestu zjistíte, zda je sušička kvalitní a spolehlivá, a při výběru si ušetříte starosti i peníze. Naše databáze nyní obsahuje již více než 100 otestovaných modelů.

Sušičky prádla: jak vybrat tu nejlepší

Možná se v duchu ptáte, jak poznat dobrou sušičku. Sušička prádla má jediný hlavní úkol – zbavit oblečení vlhkosti, a to pokud možno rovnoměrně a přesně. Kvalitní spotřebič však musí obstát i v řadě dalších hledisek. Měl by sušit svižně, nemít příliš vysokou spotřebu elektřiny, účinně kondenzovat a odvádět vlhkost, snadno se obsluhovat, nebýt hlučný a co nejméně mačkat svěřené prádlo.

Co také testujeme

Spotřebičům i prostředkům pro péči o prádlo se dTest věnuje pravidelně. Otestovali jsme pro vás:

Sušičky pro nás testovala specializovaná laboratoř. Kvalita sušení se zkoušela ve dvou programech – pro bavlnu a syntetiku. V prvním případě sestávala testovací náplň z bavlněných ručníků, povlaků na polštáře, prostěradel, džínů a košil. Do syntetické várky putovaly umělé či směsné materiály, například trika z polyesteru či košile. Známkovali jsme přesnost sušení, tedy rozdíl reálné zbytkové vlhkosti v prádle od požadovaných ideálních hodnot. Zároveň jsme sledovali odchylky ve vlhkosti jednotlivých kusů prádla, protože pro spotřebitele jistě není žádoucí, aby některé svršky byly vlhké a jiné zase přesušené.

Řada sušiček prošla testem s dobrým hodnocením a můžeme říct, že sušení mají v malíku. Ale rozdíly mezi jednotlivými modely jsme přecijen našli a v některých případech nebyly zanedbatelné. Pokud vás trápí vysoké ceny elektřiny a hledáte úspornou sušičku prádla, jistě vás budou zajímat výsledky měření spotřeby. Vypočítali jsme pro vás také roční náklady na provoz sušičky. Nový spotřebič by svým majitelům neměl přidělávat starosti a prohlubovat vrásky – při výběru doporučujeme vzít v potaz kromě samotné kvality sušení také výsledky zkoušek obsluhy, délky programů či hlučnosti. Věříme, že naše testy vám pomohou vybrat tu nejlepší sušičku prádla přesně pro vás.


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky prádla (130 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2024


Přihlásit