Test ochran počítače 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2024

Co v době internetových podvodů, kyberzločinů a jiných virtuálních nástrah spolehlivě ochrání váš počítač? Stoprocentně neprůstřelná ochrana bohužel neexistuje. Některé antiviry mají ale k dokonalosti blíže než jiné. V našem pravidelném testu jsme tentokrát podrobili sérii náročných zkoušek 17 ochran pro operační systém Windows a devět pro macOS.

Antiviry v testu

  • antiviry zdarma i placené
  • nejlepší antiviry pro Windows i macOS
  • možnost srovnání antivirů dle celkového hodnocení i výsledků jednotlivých zkoušek
  • Avast, Avira, Bitdefender, ESET, AVG a další…

Ochrana na všech frontách

Zabezpečení vašeho počítače před hrozbami z internetu, USB zařízení nebo již existujícími viry ve vašem systému je nezbytností. Jak si stojí antivirové programy v ochraně proti těmto různorodým hrozbám? V našem testu jsme se zaměřili na to, jak antiviry poskytují obranu před širokou škálou útoků a jak efektivně blokují phishingové stránky.

Ransomware: Digitální vyděrači

V posledních letech se ransomware stal jedním z největších bezpečnostních problémů. V našem testu jsme odhalili, že některé antivirové programy uživatele účinně chránit nedokážou. Na druhou stranu některé antiviry, které ani neuvádějí ochranu proti ransomware jako hlavní funkci, překvapivě obstály.

Windows Defender v souboji s konkurencí

Za některé testované služby zaplatíte i více než tisíc korun ročně. Lze se ale obejít bez nich? Jak si vede předinstalovaná ochrana operačního systému oproti antivirům třetích stran? Do našich testů antivirů každoročně zařazujeme také předinstalované ochrany systémů Windows a macOS.

Nejlepší antivirus pro macOS

MacOS tradičně považujeme za méně náchylný vůči virům, ale je to opravdu tak? Naše testy ukazují, že i přes menší počet hrozeb se spolehlivá ochrana ve vašem počítači od Applu neztratí. Do testu jsme proto zahrnuli také antivirové programy určené pro tento systém a můžeme potvrdit, že některé z nejlepších antivirů zdarma poskytují kvalitní ochranu i uživatelům macOS.

Antiviry v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Testovaný software nám nikdy neposkytují výrobci. Stahujeme jej tak jako běžní spotřebitelé. Pokud je placený, platíme za něj. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme ze zaznamenaných dat. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme antiviry.
 


placená ochrana pro Windows (porovnat)

bezplatná ochrana pro Windows (porovnat)

placená ochrana pro macOS (porovnat)

bezplatná ochrana pro macOS (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače 2024 – Windows (17 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2024
Ochrana počítače 2024 – macOS (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2024


Přihlásit