Test vestavných trub 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2024

Jestli se zrovna chystáte ke koupi nové vestavné trouby, najdete ji možná právě v aktuálním testu. Do laboratoře jsme poslali devět modelů a prověřili jejich pečicí schopnosti, spotřebu elektřiny, jednoduchost obsluhy, hlučnost či bezpečnost. Test odhalil zajímavé rozdíly, v některých zkouškách padala i dílčí dostatečná nebo nedostatečná hodnocení.

Vestavné trouby v testu

Pokud právě pokukujete po novém pečicím společníkovi, náš aktuální test by vám mohl s úvahami, jak vybrat ideální vestavnou troubu, pomoci.

Kuchyňské spotřebiče testujeme pravidelně a rádi. Na rozdíl od těch malých se specifičtějším účelem (kuchyňské roboty, dTest 1/2023, či tyčové mixéry, dTest 11/2021), které si nepořizuje každý, patří trouba k běžnému, téměř povinnému vybavení kuchyně.

Aby si v ní člověk připravil chutný a lahodný pokrm, nemusí být v pečení nijak zběhlý. Využijí ji tak jak každodenní pekaři či pekařky, tak ti příležitostní. Dlužno dodat, že pokrmy připravené v troubě ocení i rodiče s malými dětmi či obecně zaneprázdnění lidé. Příprava většiny jídel by totiž měla být snadná a poměrně rychlá, a to při minimální časové investici.

Jak si výrobky aktuálně dostupné na našem trhu dokážou poradit s různými typy slaných i sladkých jídel, jsme prověřovali v aktuálním testu 9 vestavných trub. Kromě kvality samotného pečení jsme si jako obyčejně posvítili i na další vlastnosti, které mohou být pro koupi té nejlepší vestavné trouby důležité.

Co také testujeme

Pečení a vaření se v dTestu věnujeme dlouhodobě. Otestovali jsme například:

Změřili jsme tedy, kolik elektrické energie trouby „žerou“, jestli vás nevypečou obtížnou obsluhou nebo zda je jejich používání bezpečné. Výsledky vám přinášíme jak jinak než zatepla a hned na úvod můžeme prozradit, že všechny testované produkty lze považovat za solidní.

Do testu jsme i tentokrát zařadili trouby různých značek, cenových kategorií i s různou výbavou. V tabulce tak narazíte jak na levnou vestavnou troubu za šest tisíc, tak tu za bezmála 29 tisíc korun. Základní funkce mají trouby obdobné, rozdíly se ale najdou třeba ve způsobech čištění. V testu tak najdete vestavné trouby s pyrolýzou i parním čištěním.


Databáze testovaných výrobků

Vestavné trouby (84 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2024


Přihlásit