Ovoce jako lék: Ananas

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2009

Říká se o něm, že má až zázračné účinky. Zdravá skepse je však na místě – zázračně ani nezhubnete ani vám nenaroste svalová hmota.
Nicméně byste měli ananas do jídelníčku pravidelně zařazovat, protože obsahuje žádoucí enzym bromelain. V průběhu trávicího procesu štěpí bílkoviny na jejich základní stavební kameny – aminokyseliny a tím je činí využitelnými pro organismus. Bromelain pomáhá obnovovat svalové a kloubní tkáně, což je vítáno při léčbě artritických onemocnění. Dokáže znepříjemnit život i nepřátelským bakteriím a parazitům v trávicím traktu.
Ananas je skvělým ovocem pro detoxikační kúry; vylučuje z těla přebytečnou vodu, nadbytečné tuky, rozpouští sraženiny v cévním systému. Jako podstatná součást čisticích (nejlépe ovocných) diet tak napomáhá v prevenci většiny moderních civilizačních chorob.
Jako většina exotického ovoce i ananas se sklízí před hranicí zralosti. Zralý plod poznáte podle toho, že lze bez velké námahy vytrhnout horní lístky. Pokud drží pevně, je plod nezralý a tedy nevhodný ke konzumaci.

VYZKOUŠEJTE
Čerstvou ananasovou šťávu jako přírodní prostředek k zesvětlení stařeckých skvrn. Nanášejte ji na postižené místo vatovým šampónem 2 až 3krát denně.


Přihlásit