Test přenosných dvouplotýnkových indukčních vařičů 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2024

Ať už máte málo místa v kuchyni, tíží vás rozpočet, nebo chcete vařit v místech, která k tomu nejsou úplně uzpůsobená, přenosné indukční varné desky se nabízejí jako jedno z řešení. O jak kvalitní alternativu klasických varných desek se jedná? V laboratoři jsme nechali otestovat deset výrobků a zjistili jsme, že to není žádná sláva.

Indukční vařiče v testu

  • indukční vařiče s dvěma varnými zónami
  • volně stojící přístroje
  • praktické zkoušky, měření spotřeby, zkoušky bezpečnosti i hlučnosti
  • možnost porovnání celkových hodnocení i výsledků jednotlivých zkoušek
  • modely výrobců SencorRommelsbacherEsperanzaHyundaiOrava a dalších

Ačkoliv indukční vařiče jsou v kurzu, náš test odhalil, že ne všechny jsou stejně výkonné, efektivní a spolehlivé. Jaké výsledky přinesly naše důkladné laboratorní zkoušky? Které modely se ukázaly jako nejlepší v praktických zkouškách, měření spotřeby elektřiny a zkouškách bezpečnosti?

Různorodost výkonů: Kdo zářil v praxi?

Naši laboratorní pracovníci podrobili vařiče důkladnému testování, které se zaměřilo na provozní vlastnosti, jako je ohřev vody a schopnost kontroly teploty. Výsledky? Některé modely překvapily svou rychlostí a efektivitou, zatímco jiné zůstaly za očekáváním. Zjistěte, kterým vařičům se v praktických zkouškách dařilo a které se s výzvami popasovaly jen s velkými obtížemi.

Hranolkový test: Jedno selhání

Zajímá vás, jak si vařiče poradily s náročnějším úkolem? Jako zátěžová zkouška slouží v našem testu smažení hranolků. Některé modely zvládly tuto zkoušku s grácií, zatímco u jiných došlo k přehřátí a nižšímu množství připravených hranolků. S jedním výrobkem jsme dokonce nepřipravili žádné hranolky. Před zahřátím oleje na potřebnou teplotu se vždy stihnul přehřát.

Obsluha: Čekejte jednoduchost

V našem testu jsme neopomněli ani jiné praktické aspekty, jako je jednoduchost obsluhy. Jak snadné je ovládání jednotlivých vařičů? Také tyto klíčové informace naleznete v našem testu.

Spotřeba: Někdy až moc náročné

Dalším faktorem, který při testech bedlivě sledujeme, je spotřeba elektřiny. Zjistili jsme, že i v pohotovostním režimu některé modely spotřebovávají poměrně velké množství elektrické energie. Jak se spotřeba v pohotovostním režimu jednotlivých modelů liší?

Laboratorní test: Víc než recenze

Testování kuchyňské techniky se věnujeme dlouhodobě. Zkoušky provádějí specialisté v akreditovaných laboratořích. Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení. Přečtěte si více o tom, jak testujeme indukční vařiče.


Testované výrobky - přenosné dvouplotýnkové indukční vařiče (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Přenosné dvouplotýnkové indukční vařiče (10 výrobků)
poslední aktualizace: 29.12.2023


Přihlásit