Zahraniční test: Čističe podlah

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2023

dTest je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT). V rámci naší spolupráce vám přinášíme shrnutí testu, který vydali naši zahraniční partneři a na němž se dTest na rozdíl od ostatních testů v tomto vydání nepodílel. Výběr čističů na podlahy reflektuje především německý trh, získaná zjištění však mohou být užitečná i pro nás.

Na pultech obchodů jsou k dostání čisticí prostředky na všechny druhy podlah, včetně přípravků na parkety a laminátové podlahy. Ty by měly podlahu nejen vyčistit, ale v ideálním případě také naimpregnovat a tím ji dlouhodobě chránit před vlhkostí. Jde ale čištění a ochrana povrchů vůbec dohromady?

Odpověď nejen na tuto otázku se pokusila nalézt německá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest. Uspořádala zkoušky 16 výrobků (test 5/2023) – část se hodí na mytí parket, část spíše na laminát, některé prostředky pak na oba typy povrchů. Pro zajímavost byly čističe podlah srovnány také s univerzálním čističem značky Frosch.Přihlásit