Zahraniční test: Suché krmivo pro kočky

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2023

dTest je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT). V rámci naší spolupráce vám přinášíme shrnutí testu, který vydali naši zahraniční partneři a na němž se dTest na rozdíl od ostatních testů v tomto vydání nepodílel. Výběr granulí pro kočky reflektuje především německý trh, získaná zjištění však mohou být užitečná i pro nás.

Naši západní sousedé jsou považováni za jednu z kočičích velmocí Evropy. V současné době je v Německu registrováno na 17 miliónů koček a kocourů. Češi jsou sice o něco více zaměřeni na psí společníky, přesto se ale co do počtu kočkovitých šelmiček na počet obyvatel řadíme do první evropské ligy. Odhaduje se, že v ČR žije téměř 1,5 miliónu zástupců druhu Felis catus.

Kočky už dávno představují pro většinu chovatelů daleko víc než jen chlupaté stroje na zabíjení nežádoucích hlodavců. Jsou věrnými společníky, mazlíčky, právoplatnými členy rodiny. A jako takové si proto zaslouží patřičnou péči. K té neodmyslitelně patří kvalitní krmivo. Možná nejoblíbenější formou kompletních krmiv pro kočky jsou suché granule.Přihlásit