Test chytrých hodinek 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2023

Chytrý doplněk k telefonu, pomůcka pro lepší motivaci při sportu a záznam výkonů… Chytré hodinky mají nespočet využití a po právu se těší velké popularitě. Odpovídá tomu i nabídka výrobců. Prázdného levého zápěstí se můžete zbavit za desítky tisíc korun, ale i za pouhé tisíce. Které chytré hodinky jsou kvalitní? A jak obstojí v nejrůznějších situacích? S výběrem vám pomůže náš test.

Chytré hodinky v testu

  • výrobky všech cenových kategorií
  • zkoušky chytrých funkcí, monitoringu aktivit, výdrže baterie a dalších vlastností hodinek
  • možnost porovnání celkových hodnocení i výsledků jednotlivých zkoušek
  • nové modely výrobců Samsung, Garmin, Apple, Xiaomi, Huawei a dalších

Chytré funkce: Jen v některých

Kolik by toho chytré hodinky měly umět? Na tom evidentně na trhu neexistuje shoda. Některé přístroje v našich zkouškách chytrých funkcí zvládly skutečně vše, co bychom od těchto výrobků očekávali. Našli jsme ale i několik modelů, jejichž škála inteligentních funkcí je značně omezená.

Pomocníci při sportu

Chytré hodinky jsou oblíbeným sportovním doplňkem. Přirozeně jsme tedy otestovali také základní sportovní funkce. Většina výrobků si v této skupině zkoušek vůbec nevedla špatně. Jedny chytré hodinky ale dopadly daleko hůře než zbytek startovního pole.

Chytré hodinky: Vydrží?

Náš test ukázal, že některé hodinky s vámi dokážou udržet krok poměrně dlouho. Výdrž v řádu týdnů při běžném užívání jsme změřili hned u 14 testovaných přístrojů. I když jsme tentokrát nenarazili na výrobek, který by nezvládnul fungovat dva dny, dvojice modelů nevydržela o moc déle.

Rozmanitost: Základ testu

Které chytré hodinky jsou pro vás nejlepší? V čem jsou jednotlivé přístroje dobré? Jaké jsou jejich nedostatky? A o co přicházíte, pokud se rozhodnete za hodinky utratit méně peněz? V našich testech dáváme prostor mediálně exponovaným výrobkům i méně známým produktům. Nezávisle na ceně nebo zaměření hodinek deklarovaném výrobcem.

Laboratorní test: Víc než recenze

Testování chytrých hodinek se věnujeme dlouhodobě. Zkoušky provádějí specialisté v akreditovaných laboratořích. Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení. Přečtěte si více o tom, jak testujeme chytré hodinky.


Testované výrobky - chytré hodinky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chytré hodinky (57 výrobků)
poslední aktualizace: 2.5.2024


Přihlásit