Zahradnické práce v listopadu

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 13.11.2023   

V listopadu přichází i za teplého podzimu čas na přípravu zahrady na zimní období a následné jaro. Nabízíme vám rady britské organizace Which?, která pravidelně věnuje pozornost zahradnickým pracím.

Zasaďte cibulky tulipánů, narcisů nebo krokusů. Listopadová chladná a vlhká půda je pro ně optimální. Zasaďte je dostatečně hluboko, aby se jim dobře dařilo. Lze je pěstovat v zemi i v květináčích.

Udělejte si pořádek. Uspořádejte nářadí. Zbavte se všeho, co nepoužíváte. Sestavte nákupní seznam, abyste byli připraveni na další sezonu.

Zasaďte zeleninu. Listopad je pravý čas na výsadbu třeba česneku, protože rostliny vyseté na podzim mají náskok před jarními. Rozlomte paličku česneku a zasaďte jednotlivé stroužky 15 cm od sebe. Dejte přednost sadbě ze zahradnictví, protože česnek v supermarketech většinou pochází z teplejších krajin.

Krmte ptáky, protože s klesajícími teplotami ubývají také přírodní zdroje potravy. Vsaďte na vysokoenergetické výrobky, jako jsou tukové kuličky. Pečlivě odstraňte veškerý obal a vložte krmení do krmítka poblíž keře nebo stromu, kam se mohou ptáci schovat, když se objeví predátor.

Odstraňte spadané listí z pevných povrchů cestiček, teras nebo příjezdových cest a umístěte jej na kompost. Lze jej uzavřít do pytlů, ponechat v chladu a stínu a na jaře jím pohnojit zahradu. Listí na trávnících a okrajích cest můžete v přiměřeném množství ponechat, obohatí složení půdy.

Přihlásit