Bezpečnost procházek v době mysliveckých honiteb

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 8.11.2023   

Při procházkách v přírodě v lovecké sezóně je třeba dbát na bezpečnost dodržením jednoduchých pravidel, upozornila francouzská spotřebitelská organizace UFC-Que Choisir.

Zjistěte, kdy se v oblasti, do které se chystáte, konají hony. Ty musí být ohlášeny na obecním nebo městském úřadě. Ačkoliv o nich samotný úřad nemusí informovat veřejnost, mnoho úřadů tak v zájmu bezpečnosti činí. Ve Francii lze zjistit místa honů na online mapě a lovecké svazy některých departementů mají vlastní mobilní aplikace, které ukazují v reálném čase dny a oblasti, kde lze potkat lovce. Tamější vláda chtěla vytvořit společnou celonárodní aplikaci, ale bylo těžké najít způsob, jak do ní zařadit území soukromých lesů, které tvoří tři čtvrtiny loveckých revírů.

V některých oblastech (národních parcích nebo rezervacích) je lov zvěře zakázán, ale mohou být stanoveny výjimky, například při přemnožení některého druhu.

Do přírody v lovné sezóně noste oblečení v jasných barvách. Dobře vás zviditelní i bezpečnostní vesta, která patří do povinné výbavy každého automobilu. Není sice příjemné nosit ji při aktivním pohybu krajinou, ale můžete si ji pověsit na batoh. Nezapomeňte na píšťalku, kterou můžete lovce upozornit na svou přítomnost. Držte se výhradně značených cest, a pokud s vámi jde pes, měl by být na vodítku.

Přihlásit