Jak vybrat kondicionér

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Sdílejte

Aktualizováno: 30.10.2023

Obaly kondicionérů obvykle spotřebitele lákají na hladkou, bohatou a lesklou kštici. Kromě ní by uživatelům měly pomoci i s rozčesáváním vlasů. Jak ale v moři výrobků, které vypadají na první pohled podobně, vybrat ten pravý? Přečtěte si našeho rádce.

Trh s kondicionéry je opravdu široký a v zásadě existují tři typy těchto výrobků, konkrétně oplachovací, bezoplachové a hloubkové kondicionéry. Prvně jmenované jsou nejobvyklejší, hodí se na lehce poškozené vlasy a věnujeme se jim v našem testu.

Vybírejte pečlivě

Druhé jmenované se obvykle prodávají ve formě bezoplachové vody či spreje a neobsahují olej, proto mohou být ponechány na vlasech. Hodí se zejména pro lidi s jemnými vlasy a nadměrnou tvorbou mazu na pokožce hlavy. Posledně jmenované, tedy hloubkové kondicionéry, se naopak hodí pro hodně poškozené nebo extrémně suché vlasy a nejsou vhodné pro každodenní použití.

Kromě výše zmíněného dělení pak výrobci často na obalech avizují, zda je přípravek vhodný pro lidi s jemnými či například kudrnatými vlasy. I toto doporučení je vhodné při vybírání toho správného kondicionéru právě pro vás respektovat, stejně jako návod k použití, pokud jej na etiketě najdete.

Nezapomínejte na ekologii

Co se týče obalu, vybírat můžete většinou mezi lahvičkami a tubami; z ekologického hlediska je ideální, aby přípravek neměl obaly dva, například plastovou lahvičku umístěnou do další krabičky. Pokud je pro vás dopad na životní prostředí důležitý, doporučujeme nahlédnout do našeho testu. Této kategorii se v něm poměrně detailně věnujeme, a to nejen z hlediska materiálu obalu a jeho recyklovatelnosti, ale i dalších oblastí, například složení.

To je podstatné nejen z ekologického hlediska, ale i lidského zdraví. Ideální je zvolit výrobek bez obsahu potenciálně rizikových látek, například endokrinních disruptorů či alergenů. Zcela bez nich se v našem testu neobešel žádný produkt, nicméně rozdíly v jejich množství se mezi jednotlivými výrobky našly.

Databáze testovaných výrobků

Kondicionéry (11 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2023


Přihlásit