Jak ušetřit za toaletní papír

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 26.10.2023   

Ceny toaletního papíru se liší nejen podle značky, ale také podle obchodu. Kolik za něj utratíte, záleží také na nákupních návycích. Jak nezaplatit více, než je nutné? Přečtěte si rady britské spotřebitelské organizace Which?

Zapomeňte na věrnost a seznamte se s cenami v jiných obchodech, než obvykle navštěvujete. Tým Which? zjistil, že stejný balík toaletního papíru může u některých prodejců stát o více než čtvrtinu více než u jiných. Rozdíl mezi cenami vlastních značek supermarketů může být ještě větší. Ve Spojeném království existuje také předplatné na dodávky toaletního papíru (Bumboo, Cheeky Panda, Naked Sprout, Who Gives a Crap), obvykle recyklovaného nebo bambusového, které mohou vyjít levněji než známé značky a často jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Kdykoliv se rozhodnete pro levnější výrobek, zkontrolujte přes obal jeho kvalitu. Nejlevnější toaletní papír může být také nejtenčí a nejméně kvalitní z nabídky obchodu, což pak vede k větší spotřebě. Důležitý je rovněž způsob používání. Výzkum organizace Who Gives a Crap odhalil, že při skládání toaletního papíru do několika vrstev se spotřebuje méně papíru, než když se papír při použití namačká.

Balení čtyř rolí toaletního papíru se u některých značek vyplatí více než u jiných, protože se liší počet útržků v roli. Proto při koupi sledujte také tento údaj. Nákup velkých balení vychází mnohdy mnohem levněji, zejména v akci.

Existují také látkové ubrousky, které lze vyprat a použít opakovaně (Cheeky Wipes, v internetovém obchodě Etsy). Lze se také obejít bez toaletního papíru a používat bidet. Kromě klasických bidetů si lze koupit rovněž cestovní, například na Amazonu. Mají tvar lahve s hubičkou. Stejnou roli hraje sprcha u záchodové mísy nebo speciální záchodová mísa s bidetovou funkcí.

Přihlásit