Test mobilních telefonů 2023 II

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2023

Která vlastnost telefonu je ta nejdůležitější? To nelze s jistotou říct. Je jich mnoho a každý spotřebitel má vlastní priority. Odolnost přístrojů ale nepochybně patří k nejdůležitějším. Při pohledu na výsledky našich testů mobilních telefonů je zřejmé, že si to výrobci uvědomují. Mobily v současnosti vydrží leccos. Stále se ale najdou výjimky. A ne vždy se jedná o telefony, u kterých bychom to čekali.

Mobilní telefony v testu

  • mobily všech cenových kategorií
  • zkoušky displeje, výkonu, focení, odolnosti a dalších vlastností telefonů
  • možnost porovnání celkových hodnocení i výsledků jednotlivých zkoušek
  • nové modely výrobců Apple, Samsung, Xiaomi, OnePlus, Motorola, Sony, Honor a dalších

Nové mobily od Applu

Nové iPhony každoročně rozproudí debatu a vzbudí zájem v médiích i mezi spotřebiteli. Jsou ale novinky od Applu skutečně kvalitní? Čtveřici nových modelů řady iPhone 15 jsme nechali otestovat krátce po jejich uvedení na trh. Kterými vlastnostmi telefony skutečně zabodovaly?

Ohebná čtyřka

Do testu jsme zařadili také čtyři ohebné telefony – Samsung Galaxy Z Fold5, Samsung Galaxy Z Flip5, Motorola Razr 40 Ultra a Motorola Razr 40. Ani ve zkouškách odolnosti jsme na jejich nestandardní konstrukci nebrali ohledy.

Odolnost není zaručena

I když většinu telefonů na trhu lze v současnosti považovat za odolnou, najdou se i výjimky. Na některých přístrojích se nám podařilo vcelku snadno poškrábat displeje, pádové zkoušky pak nepřežily dva telefony. Na jedno katastrofické selhání jsme narazili při zkouškách vodotěsnosti.

Levné nemusí být špatné

V našich testech dáváme prostor mobilům všech cenových kategorií. I když výsledky nejlevnějších přístrojů vás nejspíš nepřekvapí. Našly se ale i cenově dostupné telefony, které v našich zkouškách ani výrazně dražším přístrojům nedaly nic zadarmo.

Laboratorní test: Víc než recenze

Testování telefonů se věnujeme dlouhodobě. Zkoušky provádějí specialisté v akreditovaných laboratořích. Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení. Přečtěte si více o tom, jak testujeme smartphony.


telefony nad 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 10 000 do 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony do 5000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (421 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2024


Přihlásit