Test kondicionérů 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2023

Obaly kondicionérů rády lákají na hladkou, bohatou a lesk­lou kštici. Kromě zlepšení kvality vlasů by tyto přípravky měly také usnadňovat jejich rozčesávání. Jak si vedly v laboratorních i praktických prověrkách, se dozvíte v aktuálním testu. Ten ukázal, že prakticky ode všech můžete očekávat podobnou službu. Výrazně se ale liší cenou.

Kondicionéry v testu

Vlasy jsou vzhledem ke svým estetickým i dalším vlastnostem důležitou součástí našeho vzhledu. Ať už jsou krátké, či dlouhé, rovné, nebo kudrnaté, vyžadují denní péči včetně mytí, sušení, česání či dalších procedur. Právě ty, například odbarvování či fénování, však vlasy ničí.  A zejména na poškozené vlasy jsou určeny kondicionéry. Jejich test vám letos přinášíme vůbec poprvé. 

Kondicionér je vlasový přípravek, který se obvykle používá bezprostředně po umytí vlasů. Má pomoci obnovit chemicky či jinak poškozené vlasy, dodat jim lesk a také usnadnit jejich upravování, zejména rozčesávání.

Do testu jsme zařadili nejběžnější tekuté oplachovací kondicionéry. Ty se aplikují obvykle ihned po umytí šamponem a před opláchnutím se nechají krátce působit. Jsou ideální pro každodenní použití u nepříliš poškozených vlasů.

V běžných drogeriích i dalších obchodech (včetně řetězců) jsme nakoupili 11 těchto výrobků.

Co také testujeme

Péči o vlasy a obecně kosmetickým tématům se v dTestu věnujeme dlouhodobě. Otestovali jsme:

Poměrně překvapivým zjištěním je u kondicionérů velké cenové rozpětí. Protože se liší objemem, přepočítáváme za účelem srovnatelnosti cenu na sto mililitrů. Ta se v testu pohybuje od 8,30 Kč do 300 Kč za 100 mililitrů.

Pokud máte poškozené vlasy a tápete, který z mnoha výrobků na trhu zakoupit, pomoci by vám mohl právě náš test.

Ten probíhal, jak už to u kosmetických výrobků – jako jsou šampóny, zubní pasty nebo krémy – máme ve zvyku, kromě laboratoře i v praxi. V laboratorních podmínkách jsme porovnávali snadnost rozčesávání před použitím testovaného kondicionéru a po něm, prověřovali výrobky z hlediska dopadu na životní prostředí či hodnotili obal. V praxi jsme pak výrobky svěřili do rukou běžných žen, které hodnotily, jak snadno se kondicionéry nanášejí, oplachují, jak voní nebo zda jsou po jejich použití vlasy jemné a lesklé.


Testované výrobky - kondicionéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kondicionéry (11 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2023


Přihlásit