Papír na pečení je všestranný pomocník

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 22.9.2023   

Papír na pečení lze použít mnoha různými způsoby a rozhodně ne pouze v kuchyni. Nabízíme vám tipy americké spotřebitelské organizace Consumer Reports.

Papír na pečení nepropouští bakterie, proto jím lze vyložit grilovací nádoby na maso, pak papír vyhodit a stejné nádoby použít na jiné potraviny. Zabráníte tím křížové kontaminaci. Připravujete-li kuřecí vývar, pomůže vám papír na pečení odstranit tuk na povrchu. Stačí jej po vypnutí plotýnky opatrně položit na hladinu, nechat tuk, aby se do něj vsákl, a poté papír vyhodit. Opakujte, dokud nebudete spokojeni s výsledkem.

Použijte papír na pečení k zabalení okořeněné ryby, kterou pak upečete v troubě. Papír na pečení se jako podložka při zdobení dortu, lze z něj vytvořit cukrářský sáček na zdobení zákusků nebo trychtýř pro postupné vsypávání mouky do kuchyňského robotu při zadělávání těsta. Dobře se na něm rozvaluje těsto na koláč nebo cukroví, snadno se s ním přenáší nebo otáčí, zejména křehké máslové. Při přesypávání nebo odměřování sypkých potravin, například mouky, kakaa nebo cukru, lze papírem na pečení vystlat pracovní plochu. Snadno pak poklidíte vysypaná zrnka, aby nepřišla nazmar. Potáhněte papírem na pečení kuchyňskou váhu, když vážíte potraviny, které by ji mohly znečistit.

Papír na pečení je vhodný k vystlání zásuvek a skříní, protože se s ním snadno zachází a je odolný. Můžete jím přikrýt dětský stolek při malování vodovkami, práci s plastelínou či hlínou nebo hrou se slizem.

Žehlení oděvů přes papír na pečení se vyhnete spálení nebo skvrnám od vody, která někdy kape z napařovacích otvorů, ale také zašpinění od znečištěné žehličky. Teplo se navíc rozloží rovnoměrněji a žehlení bude snazší.

Přihlásit