Černé ovce: Byt k nebydlení

Obsah březnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 3/2020 Obsah březnového dTestu

Publikováno v časopise 3/2010

Máte-li obecní byt, počítáte jistě s tím, že by se o jeho funkčnost měla obec postarat. Ale co když tomu tak není a vy se nemůžete dovolat spravedlnosti? Na jeden takový případ se zaměřily Černé ovce. Pojďme si celou kauzu přiblížit.  

Co jsme zjistili o právech nájemníků obecních bytů?


Když se v obecním bytě nedá bydlet: Černé ovce jsou tu, aby vám pomohly vyřešit různé patové situace. Tentokrát se na nás obrátila paní Věra Johnidesová. Bydlí v obecním bytě, ve kterém jsou shnilé podlahy, nefunkční kotel na plyn a plíseň na zdech. Přitom rodina se o byt stará a tyto závady rozhodně nejsou způsobené její vinou.
Paní Johnidesová se obrátila na obecní úřad, na kterém ji bylo přislíbeno, že se situací něco udělají. Bohužel ani po roce nebyla tato záležitost v pořádku, a tak se rodina snažila obstarat si potvrzení o hygienické závadnosti bytu. Neuspěla. Poté, co se obrátila na revizního technika plynu, dostala rodina nový sporák. Ovšem dál se opět nic nedělo. Rozbitý kotel jí zůstal dál.  
Proto se také rodina obrátila na Černé ovce, které se do případu vložily, a zanedlouho na to se daly věci do pohybu. Najednou to šlo. Je třeba mediálního zveřejnění, abyste se dočkali spravedlnosti?

TEST radí jak postupovat, nejde-li v obecním bytě bydlet
: Jak postupovat, když bydlíte v obecním bytě, máte s ním problémy a představitelé obecního úřadu zůstávají hlušší k vašim stížnostem? Podle občanského zákoníku má pronajímatel bytu povinnost předat vám ho ve stavu způsobilém k řádnému užívání. O jaké zákony se ještě můžete opřít při domáhání se spravedlnosti? TEST vám poradí.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na řešení problémů v oblasti bydlení v obecním bytě. Poradíme vám jak se dovolat spravedlnosti. Je právo na vaší straně? Pak ho využijte. Předplaťte si TEST a my vám poradíme jak.

Přihlásit