Test bezdrátových sluchátek do uší 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2023

Bezdrátová sluchátka nabírají na popularitě. Zájem spotřebitelů zatím nezná hranic a nabídka výrobců na to samozřejmě reaguje. Zejména takzvaných true-wireless, tedy opravdu bezdrátových modelů najdete na trhu nespočet. Který ale vybrat? Abychom vám s orien­tací v záplavě výrobků pomohli, otestovali jsme hned 48 bezdrátových true-wire­less sluchátek do uší.

Sluchátka v testu

Kvalita zvuku tajemstvím

Existuje nespočet vlastností sluchátek, o kterých se ze seznamu technických parametrů nedozvíte. Jednou z nejdůležitějších je nepochybně kvalita zvuku. Náš test ukázal, že vysoká cena sluchátek automaticky nemusí znamenat kvalitní reprodukci zvuku. Odhalili jsme několik modelů za tisíce korun, se kterými si v poslechových zkouškách vytřela podlahu i sluchátka za pár stovek.

Poslech v klidu není zaručen

Mnoho interních i externích faktorů vám může zvukový zážitek s true wireless sluchátky narušit. V příslušných zkouškách jsme například narazili na přístroje s otřesnou pasivní zvukovou izolací. Někdy byla způsobena konstrukcí a materiály, jindy sluchátka správně neseděla nikomu z našeho panelu testujících. Známými neduhy (které se v mnoha případech projevily i v našem testu) jsou také únik zvuku do okolí, rušivé zvuky při pohybu nebo šum vydávaný samotnými sluchátky.

ANC: Obří rozdíly v kvalitě

U sluchátek, která touto funkcí disponují, jsme testovali také aktivní potlačování okolního hluku (ANC). Existují sluchátka, u kterých tato funkce skutečně efektivně potlačuje okolní ruchy. Našli jsme ale i přístroje, které ANC sice obsahují, reálně je ale v jejich případě tato funkce zcela nepoužitelná. Některé výrobky dokonce po aktivaci ANC hlučnost v uchu mírně zhoršily.

Baterie: Kolik životů mají sluchátka?

V testu jsme se zaměřili na true wireless (TWS) přístroje. Jejich specifikem je nabíjecí pouzdro, které obsahuje vlastní baterii a do kterého se bezdrátová sluchátka ukládají. Kolikrát pouzdro sluchátka úplně nabije? A jak dlouho trvá nabíjení pouzdra se sluchátky uvnitř? Kromě výdrže sluchátek jsme se zaměřili i na tyto aspekty.

Vysoká cena za pohodlí

Úspěch true wireless sluchátek je do značné míry překvapivý. V praxi se totiž jedná o spotřební zboží s omezenou životností, které navíc není zrovna levné. Největším důvodem, proč lidé přesto sluchátka kupují, je nejspíš pohodlí s nimi spojené. Náš test ale ukázal, že také v oblasti komfortu a obsluhy existují mezi bezdrátovými sluchátky velké rozdíly.

Každým pádem odolné

Součástí našich zkoušek je také hodnocení kvality zpracování. Hodnotíme konstrukci, odolnost proti pádu, voděodolnost i jednoduchost čištění. Dobrá zpráva je, že většinu výrobků lze považovat za poměrně odolnou. Není to ale pravidlem a narazili jsme i na jeden model true wireless sluchátek, který zcela selhal při našich zkouškách odolnosti.

Bezdrátová sluchátka v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Testované výrobky nám nikdy neposkytují výrobci. Nakupujeme je tak jako běžní spotřebitelé. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme ze zaznamenaných dat. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme bezdrátová sluchátka.
 


Testované výrobky - bezdrátová sluchátka (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bezdrátová sluchátka (127 výrobků)
poslední aktualizace: 7.3.2024


Přihlásit