Test městských batohů na notebook 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2023

Městské batohy jsou určené zejména pro cesty do práce, na schůzky či do školy. 11 batohů vhodných pro přenášení notebooku jsme podrobili praktickým zkouškám, zkoumali jsme kvalitu provedení, pevnost či snadnost údržby. Nejčastějším prohřeškem byla nižší voděodolnost, některým produktům navíc prokluzovaly popruhy a chyběly reflexní prvky.

Test městských batohů

Městské batohy jsou vcelku elegantní, a přesto praktická zavazadla, do kterých můžete uložit prakticky cokoliv, co budete potřebovat v průběhu dne stráveného v městské zástavbě. Bývají vybaveny řadou přihrádek a kapes na elektroniku, části oblečení, psací potřeby, sluchátka, knihy či zápisníky, ale pojmou i menší občerstvení a obvykle i lahev na pití. V testu jedenácti různých batohů byla zvláštní pozornost věnována přihrádce na notebook, kterou všechny modely disponovaly. Schopnost pojmout 15,6palcový notebook byla standardem. Celkový objem batohů se pohyboval mezi 18 a 30 litry. Ceny testovaných batohů se pohybovaly od šesti set korun za nejlevnější po tři tisíce dvě stě za nejdražší. Batohy byly podrobeny důkladné testovací proceduře, kde byly zkoumány různé aspekty včetně voděodolnosti, pevnosti a pohodlí při nošení.

Co v recenzích batohů obvykle nenajdete

Test batohů proběhl v praxi i v laboratoři. Praktické zkoušky zahrnovaly test komfortu při nošení, větrání zad, pohodlnosti horního držadla, otevírání a zavírání kapes, přístupu do kapes při nošení nebo stability na zádech.

Zkoušky vlastností při nošení doplnily testy v laboratoři, které běžný uživatel v normálních podmínkách nemívá možnost zopakovat. Speciální přístroje se staraly o test pevnosti a voděodolnosti. Jednotlivá zavazadla se srovnávala i po stránce využitelnosti prostoru – měřili jsme, do jaké míry standardizovaná náplň zaplnila volný prostor v batohu.

Perličky z testu

Kritickou zkouškou byl test voděodolnosti. Na souhrnné známce se podílely dvě zkoušky. První a důležitější zjišťovala odolnost různých přihrádek uvnitř batohu a přihrádky na notebook před deštěm. Batohy při ní byly vystaveny umělému dešti o intenzitě 10 l/m2 po dobu 30 minut a následně pracovníci laboratoře vyhodnocovali míru provlhnutí testovací náplně. Druhá zkouška ověřovala, jak si batoh povede v případě desetiminutového stání v centimetrové vrstvě vody.

Radost nám udělaly především dva modely, zároveň však šlo o test, ve kterém jsme narazili na řadu provinilců.


Testované výrobky - městské batohy na notebook (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Městské batohy na notebook (11 výrobků)
poslední aktualizace: 31.8.2023


Přihlásit