Test ochran počítače 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2010

Chráníte svůj počítač antivirovými programy? Firmy se na tuto problematiku většinou zaměřují, domácnosti pak méně, což není zrovna rozumné, zvlášť když si uvědomíme, že v počítači máme často velmi cenná data. Pokud máte internetové bankovnictví, je vyloženým hazardem nechránit počítač. Ano, za kvalitní antivirový program zaplatíte, nemusí to však být hodně. Náš test vám najde nejvhodnější řešení.

Co zjistil náš test o antivirových programech?


Zabezpečte si počítač: Nestačí mít pouze antivirový program. Je nutné si pořídit i tzv. firewall, který ochrání počítač proti útokům zvenčí. I na ty jsme se v našem testu soustředili, konkrétně na balíčky, které mají antivirové programy i firewall. Tak by vám měly zajišťovat komplexní zabezpečení.

Bepečnostní funkce Windows: Operační systém Windows má v sobě zabudovaný firewall a vlastní antivirový program. Podívali jsme se tedy na to, jak je úspěšný. Bohužel, příliš neobstál, proto se nespoléhejte pouze na windowské ochranné prvky.

Co je virus: Abychom skutečně odhalili kvalitu jednotlivých antivirů, testovali jsme je dva měsíce. Sestavili jsme seznam nových škodlivých softwarů, které se objevily, a sledovali jsme co na to antiviry. Testovali jsme i to, zda dokáží rozpoznat různé nové varianty virů. Prozradíme vám, které programy jsou toho schopné.

Antivirus, který neobtěžuje: Důležité je také zaměřit se na jednoduchost instalace a na to, aby po uživateli nevyžadoval příliš. Také je žádoucí pořídit si takový, který nesnižuje výkon počítače. Které splňují tyto nároky? My to víme.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na testování antivirových programů. Předplaťte si náš test a předložíme vám výsledky, které vám umožní zvolit si ten nejlepší.
 


Testované výrobky - ochrany počítače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače 2010 (20 výrobků)
poslední aktualizace: 8.3.2010


Přihlásit