Test televizorů 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2023

V současnosti se nám nestává často, že bychom v našich testech narazili na televize, které by měly úplně nepoužitelný obraz. To samé se ale bohužel nedá říct o kvalitě audia. Také mezi nově otestovanými přístroji (tentokrát v rozměrech 50 a 55 palců) jsme narazili na několik výrobků, které ve zkouškách zvuku pohořely. Které televizory to byly? A jak se zařízením vedlo v ostatních částech testu?

Televize v testu

Kvalitní obraz? Jde to i za rozumnou cenu

I když jsou nejschopnější obrazovky obvykle k nalezení mezi dražšími přístroji, náš test ukázal, že za slušnou obrazovou kvalitou není nezbytně nutné šplhat do cenových výšin. Některým televizorům k poměrně kvalitnímu obrazu stačilo správné nastavení. Jiným divácké požitky sabotovaly některé fyzické vlastnosti obrazovek, například přílišná odrazivost povrchu.

TV a zpracování zvuku: Nenechte se nachytat!

Bez správných informací při nákupu televize je kvalita zvuku sázkou do loterie. Mezi testovanými TV jsme narazili na přístroje se skutečně působivým zvukem. Odhalili jsme ale také tři zařízení, kterým jsme v této kategorii zkoušek udělili nejhorší známku.

Obsluha televize: Často drhnou základy

Náš test ukázal, že základní obsluha televize složitá není. Výrobci ale u některých svých modelů nepromysleli detaily. Na výrazné rozdíly jsme narazili například ve zpracování programových průvodců nebo v přístupu ke konektorům při umístění na zeď.

Smart TV: Současný standard

Televize už dávno neslouží jen ke zobrazování televizního vysílání. Nespočet přístrojů je také schopný přehrávat digitální obsah z online streamingových služeb nebo prohlížet jiný obsah na internetu. Náš test ukázal, že mnozí výrobci komplikují užívání chytrých funkcí už samotným designem uživatelského rozhraní.

Nepodceňujte náklady na provoz

Naše laboratoř při testování měřila i spotřebu elektrické energie televizí. A také v této kategorii zkoušek odhalila gigantické rozdíly mezi jednotlivými modely. Některé přístroje se na vašich výdajích za energie projeví minimálně. Jiné se jistě zařadí mezi nejhladovější spotřebiče, které doma máte.

Televize v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Testované výrobky nám nikdy neposkytují výrobci. Nakupujeme je tak jako běžní spotřebitelé. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme ze zaznamenaných dat. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme televizory.


TV o úhlopříčce 140 cm (55 palců) (porovnat)

TV o úhlopříčce 127 cm (50 palců) (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory (216 výrobků)
poslední aktualizace: 25.3.2024


Přihlásit