Test digitálních kuchyňských vah 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2023

Kuchyňská váha by neměla chybět v žádné domácnosti, kde se alespoň občas peče a vaří. Její úkol je jednoduchý – informovat pokud možno přesně o tom, jakou hmotnost má ta či ona ingredience. Do laboratoře jsme k otestování poslali 20 modelů. Posuzovali jsme hlavně přesnost vážení, zohlednili jsme ale také obsluhu a odolnost. Až na jednu uspokojivou výjimku si všechny váhy odnesly celkově velmi dobrá nebo dobrá hodnocení.

Hlavním důvodem pro pořízení kuchyňské váhy je touha po přesném odměřování daného množství surovin, a tudíž co nejdokonalejším výsledku kuchařského či pekařského úsilí. U některých surovin na každém gramu nesejde a mohou se do pokrmů přidávat „od oka“, u jiných je však pro dosažení kýženého výsledku nutné dbát na odvážení naprosto přesného množství.

V laboratoři jsme tentokrát nechali otestovat celkem 20 digitálních kuchyňských vah s nosností od tří do 20 kilogramů. V testu vážení jsme hodnotili, jak přesně přístroje informují o hmotnosti daného závaží, zda jsou citlivé i na nepatrné váhové přírůstky nebo jestli při opakovaném zatížení stejným závažím ukazují stejný údaj.

Nevynechali jsme ale ani hodnocení obsluhy nebo kvality konstrukce. V rámci obsluhy jsme posuzovali, jak snadno se váhy používají nebo čistí či jak jednoduše se s nimi manipuluje. Kvalita konstrukce pak zohledňuje bytelnost a dílenské zpracování výrobků a také jejich odolnost vůči pádům.

Testům pomocníků do kuchyně se věnujeme dlouhodobě. Pokud vaření a pečení patří k vašim oblíbeným činnostem, nahlédnout můžete i do našich dalších testů věnujících se tomuto tématu. Zaujmout by vás mohl například test kuchyňských robotů, test vestavných trub, test sporáků se sklokeramickou deskou nebo test stolních a smoothie mixérů.


Testované výrobky - digitální kuchyňské váhy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Digitální kuchyňské váhy (20 výrobků)
poslední aktualizace: 3.8.2023


Přihlásit