Test LCD, LED a plazmových televizorů 2010

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2023 Obsah lednového dTestu

Vydáno: 4.3.2010   

Nové výsledky testu televizorů dokazují, že pro kvalitní přístroj není třeba sahat hluboko do kapsy. Nejlevnější televizor s hodnocením kvality „dobře“ stojí okolo jedenácti tisíc korun. Časopis TEST spustil interaktivní databázi s detailními výsledky zkoušek a průběžně aktualizovanými cenami více než stovky prodávaných modelů.

Vyberte si v on-line databázi výsledků

Testy televizorů jsou u čtenářů časopisu TEST a návštěvníků webového serveru www.dtest.cz dlouhodobě nejpopulárnější. S klesajícími cenami televizorů a postupným vypínáním analogového vysílání plánuje nákup LCD nebo plazmového televizoru vybaveného digitálním tunerem stále více rodin.

Televizory testuje časopis TEST v rámci mezinárodní spolupráce. Na testech se podílí spotřebitelské organizace z celé Evropy, které přinášejí informace milionům Evropanů. Testy televizorů jsou ojedinělé nejen rozsahem a hloubkou testování, ale i počtem výrobků, jež jsou ročně otestovány.

Vzhledem k dlouhotrvajícímu značnému zájmu o testy televizorů a velkému počtu modelů časopis TEST vytvořil interaktivní databázi testovaných televizorů. V databázi je možné řadit testované výrobky podle ceny, celkového hodnocení nebo podle dílčích hodnocení. Výsledky zkoušek jednotlivých modelů lze prohlížet do veškerých detailů. Součástí hodnocení je i přehledná tabulka vybavení jednotlivých přístrojů.

Databáze testovaných televizorů je v České republice ojedinělá. Přináší předplatitelům časopisu TEST největší přehled nezávislých a objektivních výsledků testů.

Databáze bude průběžně doplňována o další testované modely a pravidelně se budou aktualizovat ceny výrobků. V současné době je v databázi přes sto televizorů. Nejlevnější dobrý televizor stojí jedenáct tisíc korun, zatímco některé velmi drahé modely svou kvalitou velice zaostávají. Pohled do databáze testovaných televizorů umožní rychlou, jasnou a spolehlivou volbu a umožní tak ušetřit nemalé prostředky při koupi nového televizoru.

Databáze testovaných televizorů je k dispozici všem předplatitelům časopisu TEST. Přístup do databáze a možnost nahlédnutí (bez výsledků testů) je na www.dtest.cz/testy/televize.

 


Přihlásit