Test fotoaparátů s výměnnými objektivy 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2023

I když v současnosti většinu fotek lidé zachytí prostřednictvím mobilních telefonů, fotoaparáty s výměnnými objektivy zprostředkují svým uživatelům daleko větší kontrolu nad výslednou podobou snímků. Která kombinace fotoaparátu a objektivu umožní nejlépe rozvíjet váš fotografický potenciál? Naším testem prošlo 19 nových setů.

Fotoaparáty s výměnnými objektivy v testu

  • zkoušky fotografování i natáčení videa
  • automatický i manuální režim
  • Canon, Nikon, Panasonic, Sony a další

Komu jde focení samo?

Pokud v dnešní době investujete do pokročilého fotoaparátu, je vysoce nepravděpodobné, že by v automatickém režimu fotil špatně. Vyplývá to z výsledků našeho testu. Neznamená to ale, že by mezi jednotlivými kombinacemi fotoaparátů a objektivů nebyly rozdíly. Jeden z testovaných setů v automatickém režimu fotil výrazně hůře než zbytek startovního pole.

Foto pro zkušené

Pokud převezmete kontrolu nad nastaveními, která fotoaparát umožňuje, můžete se všemi testovanými fotoaparáty dosáhnout působivých výsledků. V této skupině zkoušek jsme ale narazili na dvě kombinace těl a objektivů, jež focení v manuálním režimu zvládly lépe než ostatní testované sety.

Trocha akce

Skutečně výrazné rozdíly naše laboratoř zaznamenala ve zkouškách natáčení videa. Hned čtyři výrobky získaly v této kategorii zkoušek hodnocení velmi dobře. Dvě kombinace fotoaparátů a objektivů si ale vedly pouze uspokojivě. Problém přitom nebyla vždy jen kvalita obrazu. Některým přístrojům dělal potíže také záznam zvuku.

Nic nepřehlížíme

I když v našich testech logicky přikládáme nejvyšší váhu nejdůležitějším parametrům, věnujeme se i jiným vlastnostem výrobků. U fotoaparátů si například všímáme kvality displejů i hledáčků (pokud je přístroje mají). A všímáme si také nejrůznějších aspektů obsluhy.

Fotoaparáty v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Testované výrobky nám nikdy neposkytují výrobci. Nakupujeme je tak jako běžní spotřebitelé. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme ze zaznamenaných dat. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme fotoaparáty s výměnnými objektivy.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pokročilé fotoaparáty (223 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2023


Přihlásit