Test bezpečnostních aplikací 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2023

Vždy platilo – a ještě dlouho platit bude – že většině bezpečnostních hrozeb v kyberprostoru může uživatel předejít kombinací obezřetnosti, informovanosti a selského rozumu. Jak ale svůj mobilní telefon ochráníte před hrozbami, které se do vašeho zařízení přesto nějakým způsobem dostanou? Otestovali jsme 12 bezpečnostních aplikací pro telefony se systémem Android.

Bezpečnostní aplikace v testu

  • mobilní antiviry pro Android
  • bezplatné i placené aplikace
  • zkoušky kvality ochrany, jednoduchosti obsluhy a zatížení telefonu
  • Avast, AVG, Norton, Eset, G Data a další
  • možnost srovnání s předinstalovanou ochranou Google Play Protect

Kvalitní antivirus pro váš mobil

Zajímá vás, jak efektivně chrání bezpečnostní aplikace telefony s Androidem? Jednou z hlavních zkoušek v našich laboratorních testech je kvalita antivirové ochrany. Analyzujeme odhalování malwaru při stažení a skenu na vyžádání, spolehlivost v odhalování malwaru a falešnou detekci. Také zkoumáme, jak efektivně aplikace blokují phishingové stránky a zda poskytují ochranu před viry i offline. Můžeme prozradit, že jednomu řešení zabezpečení mobilu se v těchto zkouškách nevedlo zrovna nejlépe.

Ochrana pod kontrolou

Jistě také chcete, aby bezpečnostní aplikace byla snadno použitelná a přehledná. Součástí testu je také hodnocení instalačního procesu. Všímáme si nedostatků při každodenním používání i kvality nápovědy. Kterému z 12 testovaných řešení zabezpečení se v této skupině zkoušek vedlo výrazně hůře než zbytku?

Výdrž baterie: cena za ochranu

Fungování bezpečnostních aplikací se hypoteticky může podepsat na výdrži baterie. Jak konkrétně? V testu jsme odhalili aplikace, jejichž chod na výdrži baterie ani nepoznáte. Našli jsme ale také programy, které se projevují daleko více.

Premium není všelék

Na trhu existují bezpečnostní aplikace bezplatné i placené. Náš test ale ukázal, že v mnoha případech cena rozhodně neodpovídá kvalitě. Za předplatné můžete dát i tisíce korun ročně, a nejlepší ochranu stejně získat nemusíte.

Bezpečnostní aplikace v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Přístup k testovaným službám nám nikdy neposkytují jejich provozovatelé. Pokud programy nejsou bezplatné, hradíme předplatné stejně, jako běžní spotřebitelé. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme ze zaznamenaných dat. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme bezpečnostní aplikace.


Testované výrobky - ochrany mobilů (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana mobilů (12 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2023


Přihlásit