Na obalech nové řady značky Panzani, která zahrnuje tagliatelle, gansette a farfalle, jsou největšími písmeny (po samotné značce) uvedena slova „čerstvé těsto“ (pâte fraîche). Pouze po přečtení menšího písma zákazník zjistí, že jde o „suché těstoviny stejně dobré jako čerstvé těstoviny“. Takový trik umožňuje i francouzské slovo „pâte“, které v základním významu sice označuje těsto, ale také těstoviny, zejména při použití množného čísla (pâtes).
Firma Panzani tedy vydává výrobky za něco, co nejsou, a používá k tomu běžné marketingové triky. Kromě velikosti písmen k nim patří tvar nápisu – první část věty je psána obloukem, což ji činí méně čitelnou než zbytek. O něco níže, ale také na přední straně obalu, je navíc uvedeno, že jde o těstoviny/těsto „hnětené a tvarované jako čerstvé“. Na internetových stránkách výrobce jsou všechny tři výrobky řady uvedené pod červeně zvýrazněným titulkem „Čerstvé těstoviny“.
„Panzani se snaží ovlivnit chování spotřebitelů, aby je přiměl kupovat suché těstoviny za vyšší cenu,“ vysvětlují právníci UFC-Que Choisir, podle kterých jednoznačně jde o klamavé obchodní praktiky. Balení z této na oko čerstvé řady navíc obsahují 400 g těstovin oproti 500 g u většiny produktů stejné kategorie, což dodatečně zamlžuje představu spotřebitelů o ceně, protože s výjimkou prémiových značek jde o řadu, která zákazníka stojí v přepočtu na kilogram více než ostatní suché těstoviny a o něco méně než skutečně čerstvé těstoviny.