Test akumulátorových strunových sekaček 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2023

Sháníte výkonnou a spolehlivou strunovou sekačku pro svoji zahradu? Naší specializované laboratoři jsme tentokrát svěřili 15 modelů. Odborníci hodnotili kvalitu sečení, vlastnosti baterie, hlučnost i jednoduchost obsluhy. Kterému modelu se v náročných zkouškách nejvíce dařilo?

Výrobky v testu

  • akumulátorové vyžínače
  • sekačky se strunami i čepelemi
  • cenové rozpětí 2690–15 410 Kč (ceny vč. baterií a nabíječek)
  • Husqvarna, Ryobi, DeWalt, Stiga, Fieldmann, Gardena a další

Kvalitní strunová sekačka je nepostradatelným pomocníkem na každé zahradě. Na trávníku totiž obvykle narazíte i na místa, která jsou pro běžnou sekačku špatně přístupná. Ať už se jedná o sekání v blízkosti záhonů, cest, zdí, plotů, nebo potírání zeleně ve svahu, vyžínač v takové situaci pomůže. Který ale vybrat?

Strunové sekačky pod lupou

V našem aktuálním testu jsme náročným zkouškám podrobili 15 modelů. Kvůli jejich rostoucí oblibě jsme se zaměřili na akumulátorové přístroje. Většinu výběru tvoří sekačky se strunovým žacím systémem. Otestovali jsme ale i několik přístrojů využívajících čepele místo strun.

Nejlepší vyžínače nemusejí být drahé

Spoléhat na přímou úměru kvality a ceny se nevyplatí. Naše testy (nejen sekaček) ukazují, že nejdražší výrobky vždy nemusejí být nejlepší. A strunové sekačky v tomto ohledu nejsou výjimkou. Na obou koncích hodnoticího spektra našeho testu nalezneme dražší i levnější přístroje.

Mistři v boji s trávou

Naše zkoušky sečení tentokrát s velkým odstupem ovládly dva přístroje. Klíčem k jejich působivým výsledkům přitom nebyla dominance v jedné specifické zkoušce, ale spíše konzistentně dobré výkony napříč celou kategorií zkoušek. I když jsme v testu nenarazili na přímo tragické výsledky, jeden výrobek si za své výsledky v této skupině zkoušek vysloužil druhou nejhorší známku.

Vlastnosti baterie přehledně

Jak dlouho strunové sekačky vydrží fungovat? A kolik minut trvá nabíjení akumulátorů? V první zmíněné zkoušce jsme narazili na přístroje, které vydrží sekat i půl hodiny. Přišli jsme ale i na vyžínač, kterému došel dech v průměru už po dvanácti minutách.

Sekačky všeho druhu

Strunová sekačka je šikovným nástrojem. Na větší travní plochy se ale lépe hodí jiné výrobky. Přečtěte si náš nejnovější test akumulátorových sekaček. Pokud uvažujete o nákupu robotické sekačky, s výběrem vám pomůže náš aktuální test robotických sekaček.

Strunová sekačka: kolik hluku nadělá?

Ať už sami nemáte rádi rachot sekačky, nebo třeba chcete být ohleduplní ke svým sousedům, s naším testem získáte údaje potřebné ke správnému výběru. Součástí testu jsou mimo jiné i změřené hodnoty hlučnosti jednotlivých modelů. Které vyžínače produkovaným hlukem jen lehce překonávají některé hlučnější domácí spotřebiče? A které akumulátorové strunové sekačky se hodnotami hluku podobají spíše benzínovým modelům?

Strunové sekačky v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Testované výrobky nám nikdy neposkytují výrobci. Nakupujeme je tak jako běžní spotřebitelé. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme ze zaznamenaných dat. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme akumulátorové strunové sekačky.


Testované výrobky - akumulátorové strunové sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Akumulátorové strunové sekačky (29 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2023


Přihlásit