Používáte aplikace pro rozpoznávání zvířat a rostlin?

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 8.5.2023   

Mobilní aplikace pro rozpoznávání zvířat a rostlin obvykle fungují na základě fotky, podle které podají uživateli informaci o příslušném druhu. Některé rozpoznají ptačí zpěv. Vybrané apky mají komunitní aspekt a sdílejí získané informace s laickou nebo vědeckou komunitou. Ne všechny jsou zdarma. Nabízíme vám poznatky belgické spotřebitelské organizace Test-Achats.

Nejlepší hodnocení od týmu Test-Achats získala aplikace ObsIdentify. Umožňuje identifikovat zvířata, ptáky, rostliny a houby a zároveň pomáhá obohacovat databázi sdružení na ochranu životního prostředí Natagora. Použití je jednoduché: vyfotíte rostlinu, zvíře, ptáka nebo houbu a aplikace vám podá žádané informace. ObsIdentify je zdarma. Lze ji spolehlivě použít pouze v Evropě a části Karibiku.

Další šikovnou aplikací je Pl@ntNet, která je určena k identifikaci rostlin podle fotky. Je vícejazyčná, bezplatná a nabízí při vyhledávání fotografie ze své databáze k snazšímu rozeznání hledané rostliny. Můžete ji použít kdekoliv na světě.

Aplikace Blossom má třídenní zkušební verzi, po které stojí její používání 32 eur ročně. Kromě rozeznávání rostlin poradí také s jejich pěstováním. Může například připomínat čas a množství zálivky. Podle fotky rozezná případné onemocnění nebo škůdce na rostlině a nabídne řešení.

Pro milovníky ptactva je podle belgických kolegů výborná aplikace Picture Bird. Má sedmidenní bezplatnou zkušební verzi a stojí 35 eur ročně. Rozpozná ptáka podle fotky i podle zpěvu. Aplikace poskytuje rady, podle čeho ptáky rozeznávat. Lze na ní vyhledat různé druhy, přečíst si, kde se vyskytují v jednotlivých ročních obdobích, a poslechnout si jejich zpěv.

Všechny zmíněné aplikace lze stáhnout na Google Play Store i Apple Store.

Přihlásit