Test tyčových vysavačů 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2023

Tyčové vysavače můžou být vhodným doplňkem či alternativou klasických podlahových luxů. Protože jsou limitovány výdrží baterie, oceníte je zejména při úklidu menších ploch. Jak si poradí s drobky na podlaze či chlupy na koberci? Kolik „žerou“ energie a jak jsou na tom s hlučností? Dozvíte se v aktuálním testu.

Na trhu je k mání široká nabídka klasických podlahových výrobků, ale i subtilnějších a skladnějších tyčových vysavačů. Jak dobře tyto přístroje odstraňují nečistoty z koberce či podlahy, jak si poradí se škvírami nebo rohy a jakou mají spotřebu? To a mnohem více se dozvíte v aktuálním testu tyčových vysavačů.

V předchozím vydání (dTest 4/2023) jste si mohli přečíst test klasických podlahových vysavačů. Na něj v tomto čísle navazujeme testem jejich menších kolegů.

Tyčové vysavače mají ve srovnání s těmi klasickými obvykle nižší výkon, díky odlišné konstrukci a kompaktnějším rozměrům jsou ale dobře skladovatelné a doplňkový ruční vysavač lze používat i na jiné než podlahové plochy.

Klasické i tyčové vysavače mají stejný hlavní účel, tedy zbavit luxovanou plochu co nejvíce nečistot. Technicky se však jedná o odlišné přístroje, a tak je testujeme a hodnotíme trochu jinak.

V aktuálním testu najdete tyčové vysavače různých značek, například Miele, Dyson, Bosch, Rowenta, Kärcher, ale i další.

Testování tyčových vysavačů proběhlo v tomto roce stejně jako v těch předchozích, a tak jsou výsledky plně srovnatelné s dříve testovanými výrobky.

Cenové rozpětí aktuálně testovaných přístrojů je poměrně velké, nejlevnější pořídíte za zhruba čtyři a půl tisíce korun, nejdražší za necelých devatenáct tisíc korun. Test ukázal, že pokud chcete výrobek s vyšším výkonem a vyšší efektivitou vysávání, vyplatí se připlatit si.

Můžeme prozradit, že jsme mezi výrobky narazili na velké rozdíly v sacím výkonu, který je pro účinnost vysávání důležitý.Nejvyšší naměřený sací výkon byl 66 W, nejnižší pak 15,7 W. Který z výrobků nejlépe luxuje, nejvíce „řve“ či jak je to se spotřebou energie, se dozvíte přímo v testu.


Databáze testovaných výrobků

Tyčové vysavače (128 výrobků)
poslední aktualizace: 27.4.2023


Přihlásit