Test mobilních telefonů 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2023

Každý rok přicházejí výrobci mobilních telefonů na trh se záplavou nových modelů. Skoro by se zdálo, že se snaží svým portfoliem spotřebitele zmást, aby pak pro pocit bezpečí sáhnul radši po nejdražším modelu. Jak na tomto chao­tickém bitevním poli zvítězit? Přece s naším testem!

Mobilní telefony v testu

  • mobily všech cenových kategorií
  • zkoušky displeje, výkonu, focení, odolnosti a dalších vlastností telefonů
  • možnost porovnání celkových hodnocení i výsledků jednotlivých zkoušek
  • nové modely výrobců Apple, Samsung, Xiaomi, OnePlus, Motorola, Nokia a dalších

Ať už vybíráte mezi špičkovými zařízeními, nebo hledáte mobilní telefon za rozumné peníze, náš test vám s výběrem pomůže. Náročným laboratorním zkouškám jsme podrobili 31 nových modelů.

Apple iPhone 14 Pro Max vs. Samsung Galaxy S23 Ultra

Jako každý rok i letos spolu svádí boj nejnovější top modely výrobců Apple a Samsung. Jak se jim dařilo v našich laboratorních zkouškách? I když jsou si přístroje svými výkony (a cenami) velmi podobné, náš test odhalil také několik rozdílů.

Odolnost jen na papíře?

Vydrží telefony, které výrobci sami prezentují jako odolné, skutečně hodně? Součástí našich testů mobilních telefonů jsou i zkoušky odolnosti. Ve výběru tentokrát nechybělo ani několik odolných modelů. Většina v testu obstála, na jednom z nich jsme ale slabinu přece odhalili.

Displej: překvapivé rozdíly

V současnosti si už poměrně kvalitní displeje našly cestu i do levnějších telefonů. Má tedy vůbec smysl hledat mezi zobrazovacími panely jednotlivých přístrojů rozdíly? Rozhodně ano. V testu jsme narazili na mobily s působivými displeji a relativně nízkými cenami. Setkali jsme se ale i s přístroji, u kterých kvalita displeje pořizovací ceně neodpovídala.

V cenovém spektru proklatě nízko

V našich testech se rozhodně nevěnujeme jen mobilům za desítky tisíc korun. V aktuálním výběru naleznete také několik modelů, za které zaplatíte podstatně méně. Jak si v náročných zkouškách vedly?

Laboratorní test: Víc než recenze

Testování telefonů se věnujeme dlouhodobě. Zkoušky provádějí specialisté v akreditovaných laboratořích. Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení. Přečtěte si více o tom, jak testujeme smartphony.


telefony nad 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 10 000 do 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony do 5000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (403 výrobků)
poslední aktualizace: 27.11.2023


Přihlásit