Test tablet do myčky 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2023

Tablet do myčky je na trhu nespočet. Vizuálně i tvrzeními výrobců jsou si vesměs podobné, rozdíly v účinnosti ale podle našich testů zanedbatelné nebývají. V současnosti navíc roste popularita nejrůznějších eko variant. Poradí si ale šetrnější výrobky stejně dobře s odolnějšími nečistotami? Zanechají nádobí dokonale lesklé? Otestovali jsme pro vás 19 výrobků.

Výrobky v testu

  • tablety a kapsle do myčky nádobí
  • běžné produkty i ekologické alternativy
  • včetně privátních značek obchodních řetězců
  • Finish, Cif, Somat, Jar, Domol, Denkmit a další…

Myčky nádobí jsou oblíbenými a velmi užitečnými pomocníky. Vstup do světa automatizovaného mytí ale nebývá snadný. Jak se pravidelně přesvědčujeme v našich testech myček nádobí, už jen mezi kvalitami myček samotných bývají nemalé rozdíly. Když už si spotřebitel vybere kvalitní myčku nádobí, následuje další, neméně důležitý boj. Který přípravek vám s mytím nejlépe pomůže? Tentokrát jsme se při našem laboratorním testování zaměřili na tablety do myček. Výjimkou je značka Jar. Mezi spotřebiteli je velmi oblíbená, tablety do myček ale v nabídce nemá. Do testu jsme tedy v případě této značky zařadili kapsle do myčky.

Nejlepší v mytí nádobí

Královská disciplína našeho testu – účinnost mytí – ukázala nejen rozdíly v efektivitě jednotlivých výrobků, ale také druhy znečištění, které byste kvůli vysoké odolnosti radši měli umýt ručně. Velké problémy měly přípravky například s odstraňováním tuků a bílkovin. Deset výrobků ze zkoušky mytí vaječných žloutků odešlo s hodnocením nedostatečně.

Posvítili jsme si na sklenice

Zejména u skleněného nádobí není důležité jen samotné odstraňování nečistot, ale také budování usazenin. Proto jsme vyzkoušeli, jak po mnoha umytích testovanými přípravky vypadají různé druhy sklenic. Laboratorní pracovníci je po sérii mytí zkoumali v uniformních světelných podmínkách. A nestačili se divit. Na většině sklenic byly stopy po umývání jasně viditelné. Našel se ale i jeden výrobek, na kterém mytí téměř nebylo znát.

Nežádoucí chemie

S jakou chemií může přijít spotřebitel při používání testovaných výrobků do kontaktu? Prozkoumali jsme složení produktů a hodnotili jsme deklarovaný obsah látek s možným negativním vlivem na zdraví nebo životní prostředí. Pod rukama našim expertům prošly vcelku neškodné výrobky i dva chemické „koktejly“.

Kvalitní myčka je základ

Ani nejlepší tablety do myčky nedokáží zázraky. Pro dobré výsledky je totiž důležitá také kvalitní myčka nádobí. Přečtěte si náš nejnovější test myček nádobí.

Jak se „Eko“ projeví?

Do výběru jsme kromě běžných výrobků zařadili také alternativy, které jejich výrobci prezentují jako ekologické. Musí se ale ekologicky smýšlející spotřebitelé vzdát účinnosti mytí? Také na tuto otázku odpověděly výsledky našeho testu.

Tablety a kapsle do myčky v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Testované výrobky nám nikdy neposkytují výrobci. Nakupujeme je tak jako běžní spotřebitelé. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme ze zaznamenaných dat. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme tablety a kapsle do myček.


Testované výrobky - tablety do myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tablety do myček nádobí (19 výrobků)
poslední aktualizace: 30.3.2023


Přihlásit