Časopis dTest

TESTY
Mobil pro babičku i dědečka
Senioři a zdravotně postižení potřebují jednoduché mobilní telefony použitelné na volání, případně psaní SMS. Na trhu se již začaly vyskytovat speciální modely určené právě těmto skupinám uživatelů. Ale i některé běžné mobilní telefony dokážou splnit nároky na seniorský mobil.
V testu 8 mobilních telefonů, z toho 4 určené pro seniory a 4 běžné mobilní telefony.
Chytré a chytřejší
Většina cyklistů nechce jezdit jen tak zbůhdarma a chce mít přehled o tom, kolik kilometrů ujeli a jakou průměrnou rychlostí. Současné cyklocomputery ale nabízí mnohem sofistikovanější možnosti sledování sportovních výkonů. S množstvím funkcí ovšem výrazně stoupá cena. Stoupá i kvalita?
V testu 9 jednoduchých (7 s kabelem a 2 bezdrátové) a 5 multifunkčních bezdrátových cyklocomputerů s možností správy dat na počítači.
Srdce domácího kina
AV receivery, nástupci domácích zesilovačů, nejsou již zdaleka určeny jen pro zesilování zvuku. Kromě vestavěného tuneru umí pracovat i s prostorovým zvukem a využijete je i pro zpracování digitálního obrazu.
V testu 12 AV receiverů (6 pětikanálových a 6 sedmikanálových).
Od telefonování po brouzdání internetem
Široká nabídka mobilních telefonů uspokojí všechny uživatele. Ty, kteří mají hluboko do kapsy a potřebují jednoduchý mobilní telefon za pár set korun, i ty, kdo mobilní telefon používají jako mobilní kancelář. I když kvalita telefonů je povětšinou dobrá, mezi jednotlivými modely existují dílčí významné rozdíly.
V testu 22 mobilních telefonů.
FINANČNÍ SLUŽBY
Hypotéky v akci
Krize na trhu hypoték byla startérem finanční krize, která otřásá světem už bezmála dva roky. To ale platí hlavně pro Ameriku; v Česku ke kolapsu vlastnického bydlení nedošlo. A tak místní banky přemýšlejí, jak své klienty znovu povzbudit k nákupu nemovitostí na úvěr. Vyplatí se vzít si hypotéku v akci?
INFORMAČNÍ SERVIS
Černé ovce: Mobil s navigací
Pokud se ve snaze zabránit zákazníkovi v odstoupení od smlouvy pro opakovaný výskyt stejné vady pracovník servisu ve značkové prodejně uchýlí k nepravdivému tvrzení, je to dokladem toho, že buď nezná svou práci, nebo neovládá právní předpisy, které by měl denně používat.

Vychází 16. dubna 2010.
Z obsahu TESTU 5/2010:
Videokamery do kapsy, vysavače, televizory, cestovní pojištění. Změna vyhrazena.Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit