Časopis dTest

TESTY
Domácí video jako z Hollywoodu
Test kamer s pevným diskem ukazuje, že v oblasti natáčení domácího videa mají kamery s vysokým rozlišením navrch. Ani jedna testovaná kamera se standardním rozlišením nezískala známku »dobře«. Ovšem samotná technologie vysokého rozlišení ještě neznamená kvalitní kameru. Pro ty se skutečně kvalitním obrazem budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.
V testu 18 digitálních videokamer se záznamem na pevný disk, z toho 9 modelů s vysokým a 9 se standardním rozlišením. Výsledky testu kamer se záznamem na paměťové karty, DVD a mini-DV kazety budou k dispozici na www.dtest.cz (pro předplatitele zdarma, pro nepředplatitele možnost platby přes SMS).

Srovnatelná kvalita, nesrovnatelné ceny
Fotoaparáty jsou stálicí mezi vánočními dárky. Ať je to jednoduchý kompakt pro děti, pokročilý kompakt pro lepší snímky z dovolené nebo drahá zrcadlovka pro fotografického nadšence. Za různé peníze můžete zakoupit různou kvalitu. U fotoaparátů to platí obzvlášť. Rozdíly v cenách jsou obrovské, rozdíly v kvalitě snímků zdaleka ne tak velké. V každé kategorii lze nalézt jak levnější dobré přístroje, tak dražší „nic moc“ výrobky.
V testu 22 jednoduchých kompaktních digitálních fotoaparátů, 4 kompaktní modely pro pokročilejší použití a 11 digitálních zrcadlovek a systémových fotoaparátů. Nejnovější výsledky posledních modelů budou k dispozici www.dtest.cz (pro předplatitele zdarma, pro nepředplatitele možnost platby přes SMS).

Nezahrávejte si s nešťastnou náhodou
Dětská postýlka by měla patřit k místům, kde budou děti v co největším bezpečí. Za to, že tomu tak vždy není, mohou výrobci. Buď nedokáží ve své výrobě zajistit realizaci vcelku jednoduchých požadavků na bezpečnost, které jim diktuje norma, nebo normu, která by měla být středobodem jejich podnikání, neznají, nebo ji sice znají, avšak nerespektují. Výsledek? Z jedenácti testovaných dětských postýlek můžeme pouze pět prohlásit za bezpečné.
V testu 11 dětských dřevěných postýlek.

FINANČNÍ SLUŽBY
Spoříme, stavíme a připlatí nám stát
Po roce se vracíme k jednomu z nejúspěšnějších finančních fenoménů Česka – stavebnímu spoření. Z pohledu do statistik, ale i pouhým rozhlédnutím kolem sebe zjistíme, že se se smlouvou o „stavebku“ setkala prakticky každá rodina. A nemusí to být jen díky státem vypláceným podporám. Čím dál častěji si totiž lidé do stavebních spořitelen chodí také pro úvěry.
V testu 5 spořitelen.

ZDRAVÍ
Vánoční cukroví: pozor na nekvalitní tuky
Výroba vánočního cukroví v domácnostech jako jeden ze symbolů Vánoc není už zdaleka takovým fenoménem jako dříve. Především kvůli úspoře času dnes řada spotřebitelů nakupuje vánoční cukroví z průmyslových pekáren. Je to dobře, nebo špatně?
Vychází 18. prosince 2009
Z obsahu TESTU 1/2010:
Pánské elektrické holicí strojky, pračky, digitální rámečky, spořicí účty. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit