Časopis dTest

TESTY

Porcovaná káva boduje
Koupit si velký automatický kávovar s mlýnkem a spoustou dalších funkcí nebo jen malý, který vaří kávu z kapslí? Do velké míry je to otázka místa, vkusu a také peněz. Nemusíte se přitom bát toho, že by porcovaná káva byla horší než káva připravená z čerstvě namletých kávových zrn. Přístroje na porcovanou kávu dokázaly v testu dokonce připravit lepší kávu než ty automatické.
V testu 11 espreso kávovarů, z toho 6 pro přípravu kávy z kapslí, 4 automatické a 1 pákový.
I pro slabý signál
I přes ekonomickou recesi se zdá, že ploché televizory budou jedním z hitů vánočního trhu. Ceny televizorů totiž klesají rychleji, než se čekalo, analogové vysílání je nemilosrdně vypínáno a tak je pro mnohé rodiny nákup televizoru nejen lákavou volbou, ale do jisté míry i nutností. Poslední výsledky testu televizorů ukazují, že dobrý obraz již nabízí i televizory s menší úhlopříčkou.
V testu 14 LCD a plazmových televizorů s úhlopříčkou 66, 81, 94, 102 a 107 cm a poměrem stran 16:9.
Svůj oblíbený pořad už nezmeškáte
Co se kvality DVD rekordérů týče, zdá se, že není na co si stěžovat. Kvalita nahrávek je bezproblémová, kvalita zvuku vynikající, kapacita pevných disků obrovská. Mají však i své mouchy. Mezi ty hlavní patří vysoká spotřeba elektrické energie v režimu stand-by, vysoký provozní hluk a potíže s přehráváním poškozených médií. Počet výrobců těchto zařízení není velký a kvalita jejich výrobků je v zásadě srovnatelná.
V testu 14 DVD rekordérů s pevným diskem a kapacitou 160-250 GB.
Vyhněte se podsedákům
Achillovou patou mnohých dětských autosedaček je ochrana při bočním nárazu. Protože není zahrnuta mezi zkouškami nutnými pro získání homologace, nevěnují jí někteří výrobci pozornost. Riziko autonehody, kdy dojde k bočnímu střetu automobilů, je přitom vysoké. Děti jsou v případě takového nárazu ohroženy mnohem více než dospělí cestující. A nejvíce jsou při bočním nárazu ohroženy větší děti, které sedí na podsedáku.
V testu 8 dětských autosedaček normových skupin 0 až III.
FINANČNÍ SLUŽBY
Povinné ručení: Změny nekončí
Je jich už patnáct. Patnáct pojišťoven, kde naše plechové miláčky pojistí proti naší nezodpovědnosti za volantem. Polovina z pojistitelů se zúčastnila našeho aktuálního průzkumu a my se tak můžeme poohlédnout po tom, který vyjde nejlevněji. Pro tentokrát se ale nesoustředíme jen na cenu. V samostatném oddílu se dozvíme i to, jak s námi která pojišťovna například jedná.
V testu 8 pojišťoven.
INFORMAČNÍ SERVIS
Dobrá zpráva pro milovníky kávy
Ačkoli je pití kávy pro většinu populace zavedeným společenským rituálem, je značná část lidí přesvědčena o jeho škodlivosti. Tiše se přitom předpokládá, že jeden či dva šálky kávy denně nemohou významně ublížit. Ve skutečnosti mohou dokonce významně pomoci.
Černé ovce: Jak přijít o všechno
Pokud si kupujete auto na leasing či úvěr, nejprve si zjistěte, jaké jsou podmínky v případě krádeže či totální škody. Pokud vám ve společnosti budou tvrdit, že vše zaplatí pojišťovna, jak se to většinou stává, nevěřte jí a ptejte se dál. Zeptejte se, zda v takovém případě budou chtít uhradit veškeré úroky za dobu úvěru či leasingu a pokud řeknou, že ano a nedají vám jinou alternativu, půjčte si peníze raději jinde.
Něco málo o vodě
Náš říjnový test balených vod a pitné vody z kohoutku vedle výsledků analýz přinesl i základní informace o vodě. A protože jsme se přesvědčili nejenom prostřednictvím našich dotazníků, které se vázaly k vodě balené a kohoutkové, že o vodu se vskutku málo dbá, pokračujeme v osvětě.
Vychází 17. listopadu 2009
Z obsahu TESTU 12/2009:

Videokamery, digitální fotoaparáty, dětské postýlky, stavební spoření. Změna vyhrazena.Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 89 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit