Časopis dTest

TESTY
Když chladničky málo chladí
Na chladničky se upírá stále více pozornosti. Jsou nezbytným vybavením každé domácnosti a v souvislosti se zvyšováním cen elektrické energie a se snahou o snížení emisí přichází na přetřes jejich spotřeba. Jak test ukázal, ve spotřebě jednotlivých modelů lze nalézt rozdíly v řádu stovek kilowatthodin ročně při srovnatelném objemu. A to není málo. Navíc mnohé chladničky nechladí a nemrazí tak, jak by se od nich očekávalo.
V testu 21 kombinovaných chladniček s mrazničkou a 2 chladničky bez mrazničky.
Tiskárna za pár babek?
Na trhu je nepřeberné množství tiskáren nejrůznějších typů. V poslední době pro domácí používání vítězí multifunkční přístroje. Nabízí kromě barevného tisku také skener a je možné je použít i jako kopírku. Nejsou přitom drahé. Zároveň si mnoho lidí klade otázku, jak je to s náklady na tisk. O levných tiskárnách se říká, že spotřebují mnohem více inkoustu než ty dražší. Vyplatí se pořídit si do domácnosti dražší laserovou tiskárnu?
V testu 30 výrobků, z toho 13 tiskáren a 17 multifunkčních tiskáren se skenerem, případně faxem.
Skvrny? Zapomeňte!
Známky stárnutí se na rukách objevují mnohem dříve než na obličeji – vytahaná kůže, vrásky a hnědavé skvrny. Zastavit čas nabízejí omlazující krémy na ruce. Vyzkoušeli jsme je. A výsledkem bylo zklamání. Ani po několika měsících nedošlo na rukách testujících dobrovolnic k žádným změnám.
FINANČNÍ SLUŽBY
Rizikové životní pojištění
Na pojišťovacím trhu nalezneme celou řadu různých produktů, které „odškodní“ naše blízké v případě smrti. Většinou se jedná o kombinaci s úrazovým pojištěním nebo nám poradce nabídne investiční životní pojištění. Co když nás ale investice nezajímají a proti úrazu se pojišťovat nechceme? Pak přichází na řadu rizikové životní pojištění.
INFORMAČNÍ SERVIS
Nanotechnologie bez předsudků
Ještě ani zdaleka nedozněla diskuse o potravinářském využití geneticky modifikovaných organismů (GMO), a na obzoru (spíš ale daleko blíž) je už téma obdobné – potravinářské využití nanotechnologií.
Černé ovce: Přechody pro všechny?
Chybami se člověk učí, někdo se však nepoučí a podobným způsobem se zatím chovají někteří úředníci z Jindřichova Hradce.
ZDRAVÍ
Cholesterol, tuková buňka a obezita
Ne vždy to, co čteme, slyšíme a vidíme, je úplná pravda. Řečené mimo jiné platí o obezitě, roli tuku obecně i o zlém a nebezpečném cholesterolu, který škodí lidskému zdraví.
ZAJÍMALO VÁS
LED technologie – zázrak se nekoná
Ploché televizory s LED podsvícením nabízejí v reklamě dokonalý obraz, nižší spotřebu elektrické energie a další výhody, které je mají kvalitou řadit nad klasické LCD a plazmové televizory. Test dvou modelů ukázal, že reklamní tvrzení jsou pravdivá jen částečně a že jsou v každém případě nadnesená. Stejně jako cena LED televizorů v porovnání s jejich kvalitou.
Vychází 15. září 2009
Z obsahu TESTU 10/2009:
Sklokeramické a indukční varné desky, domácí kino, zimní pneumatiky, dětská menu ve fast foodech, spotřebitelské úvěry. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit