Časopis dTest

TESTY
Pro trávníky velké i malé
Tři tisíce čtverečných metrů zelené plochy, na pomyslné startovací čáře třináct strojů a ve vzduchu otázka: Za kterou zůstane nejlépe zastřižený trávník? Pouze tři elektrické sekačky potěší nejnáročnější majitele zahrad. Ale i majitelé zahrádek jako dlaň, kteří mají políčeno na vřetenové sekačky, si mohou zamnout ruce a přemýšlet, zda vsadí na ruční nebo akumulátorovou.
V testu 9 elektrických a 4 ruční vřetenové sekačky.
Do cíle rychle a bez zajížďky
Abyste na svých cestách nezabloudili, otestovali jsme pro vás navigační přístroje. Výsledek? Na většinu z nich je spolehnutí, přesto více než polovina testovaných přístrojů dosáhla pouze »uspokojivého«, tedy „nic moc“ výsledku.
V testu 38 přenosných navigací a 9 mobilních telefonů vybavených navigací. Výsledky testu dalších přístrojů jsou k dispozici na www.dtest.cz (pro předplatitele s přístupem).
Bubínky v palbě decibelů
Malý nebo velký? S displejem nebo bez? S velkou pamětí nebo s paměťovou kartou? Budu si muset koupit kvalitní sluchátka? A nestačí mi mobilní telefon? Při výběru hudebního nebo multimediálního přehrávače vyvstává mnoho otázek. Na trhu je nepřeberné množství modelů různých cenových kategorií a vyznat se může být pro laika velmi obtížné.
V testu 19 hudebních přehrávačů, z toho 6 určených pouze k přehrávání hudby a 13 multimediálních přehrávačů.
FINANČNÍ SLUŽBY
Penzijní připojištění
Vyplatí se spořit si na důchod? Pro to, abychom se mohli rozhodnout správně, si nevystačíme s kupeckými počty. Penzijní připojištění realizované prostřednictvím fondů je totiž poměrně komplikovaným nástrojem. Do hry vstupuje nejenom samotné zhodnocení, ale i státní příspěvek, úlevy na daních, inflace a v neposlední řadě také míra rizika, že o své úspory přijdeme.
ZDRAVÍ
Když trpí nejenom uši
Poškozování sluchu má svůj základ zejména v dlouhodobé expozici nadměrnému hluku. Obecně se hladina hluku, pokládaná při dlouhodobé expozici již za poškozující, pohybuje okolo 75 dB až 80 dB při době trvání 12 hodin.
INFORMAČNÍ SERVIS
Černé ovce: Jak snadno přijít o peníze
Potřebujete půjčku? Záznam v registru dlužníků není překážkou. I tak lákají „finanční žraloci“ ty, kteří potřebují peníze. Jejich hlavním zdrojem zisku není úrok, ale smluvní pokuty ze smluv, které se nedají dodržet.
Vychází 15. července 2009.
Z obsahu TESTU 8/2009:
Sušičky prádla, automatické pračky s vrchním plněním, sluchátka, barvy na vlasy, pojištění odpovědnosti za škodu. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit