Časopis dTest

TESTY

Výkonné, tiché a úsporné?
I vysavače zezelenaly. Tak by se dal parafrázovat poslední vývoj na trhu s těmito domácími spotřebiči. Po bezsáčkových vysavačích a vysavačích s obrovským výkonem přichází výrobci s novým trendem. Energeticky úsporné přístroje. Otestovali jsme několik z nich. V našem testu ovšem naleznete více. Mezi testovanými jsou jak nejlevnější, tak velmi drahé vysavače, jak sáčkové, tak bezsáčkové. A výsledky jsou mnohdy překvapivé.
V testu 36 vysavačů, z toho 29 se sáčkovou a 7 s bezsáčkovou technologií.

Když ani Isofix nepomůže
Dětské autosedačky systému Isofix jsou bezesporu velkým krokem kupředu. Jsou bezpečnější než ty, které se upevňují pomocí bezpečnostních pásů automobilu. Každoroční velký mezinárodní test autosedaček, do něhož se TEST zapojil i letos, ovšem přinesl nepříjemné výsledky. Tři modely autosedaček se základnou Isofix ve zkouškách neuspěly a lze je označit za nebezpečné.
V testu 15 dětských autosedaček normových skupin 0 až III.

Ne vždy úsporné
Kompaktní úsporné zářivky jsou bezpochyby dobrým řešením na snížení emisí oxidu uhličitého a na úspory vaší peněženky vzhledem ke stoupajícím cenám elektrické energie. Vyplatí se ale vždy výměna klasické žárovky za úspornou zářivku? Do hry vstupuje kromě spotřeby i životnost zářivek a jejich pořizovací cena. Mezi námi testovanými modely jsou i takové, jejichž nákup se vzhledem k jejich životnosti a ceně nevyplatí.
V testu 36 kompaktních úsporných zářivek se závitem E27.

Good bye, celulitido?
Dior slibuje výrazné zlepšení celulitidy za čtyři týdny, Garnier bodytonic dokonce viditelný výsledek za 8 dní, Nivea se vychloubá rozloučením s pomerančovou kůží už ve svém názvu – Good-bye Cellulite. Existuje opravdu účinný přípravek proti pomerančové kůži, jak se celulitida pro své projevy také označuje? Do testu se zapojilo 300 žen s 2. a 3. stupněm celulitidy.
V testu 10 výrobků proti celulitidě, z toho 8 kosmetických přípravků a 2 přístroje.

FINANČNÍ SLUŽBY

Nehody nechodí po horách ale po lidech
A co čert nechtěl - toto rčení má mezinárodní platnost. „Schválnostem osudu“ se tak třeba nevyhneme ani na dovolené za hranicemi. A v takových případech může někým opomíjené cestovní pojištění zachránit úspory.
V přehledu 18 pojišťoven.

ZDRAVÍ

Celulitida – typické ženské trápení

Projevy celulitidy se připodobňují ke struktuře pomerančové kůry, která při bližším pohledu odhaluje nerovnosti v podobě hrbolků a dolíčků. Celulitida postihuje údajně asi 83 % žen v populaci. Její projevy mohou mít rozlišnou viditelnost a rozsah, což je jednak dáno individualitou každého člověka, jednak pak stupněm celulitidy. Proč celulitida postihuje ženy? A dá se s ní účinně bojovat?

INFORMAČNÍ SERVIS

Černé ovce: Případ kožených bund
Nedávejte do čistírny kožené oděvy, pokud se nepřesvědčíte, že vědí, jak na to. A hlavně, nic nepodepisujte a pokud se už rozhodnete, že to risknete a podepíšete, určitě si vezměte kopii, aby bylo jasné, co jste vlastně podepsali. V opačném případě můžete dopadnout jako aktérka našeho příběhu ze života a její dvě bundy za téměř 20 000 korun.

Život s rizikem pandemií
Pandemie nemocí skutečně hrozí. Na vině je však člověk sám, respektive proces globalizace. Nejen ekonomická, ale zejména fyzická absolutní prostupnost celého světa znamená, že jeden nakažený člověk třeba z Austrálie může nakazit celou populaci na opačném konci planety a postupně planetu celou. Stačí k tomu skutečně málo – dýchat.


Vychází 13. června 2009.
Z obsahu TESTU 7/2009:
Sekačky na trávu (elektrické, aku a vřetenové), GPS navigace, MP3 a multimediální přehrávače, penzijní připojištění. Změna vyhrazena.

 

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit