Časopis dTest

TESTY

Čisté prádlo i za dobrou cenu

Prášek nebo gel? Drahý nebo levný? Přehání reklama nebo lze pracím práškem skutečně odstranit všechny skvrny a udržet prádlo bílé a nezničit barevné? Vyplatí se utrácet za drahý značkový výrobek nebo stačí levný s privátní značkou obchodního řetězce?
V testu 17 univerzálních pracích prostředků, z toho 9 práškových a 8 tekutých (gelových).

Bytelná ochrana vašich dveří
Uvádí se, že více jak 95 % cylindrických vložek lze rozlomit. Příčinou je konstrukce vložky v místě spojky a upevňovacího otvoru. K ochraně vložky slouží bezpečnostní dveřní kování, které musí maximálně ztížit její odkrytí a rozlomení.
V testu 6 bezpečnostních dveřních kování.

Na internet s mobilem
Že mobilní telefon neslouží jenom k telefonování, ví každé dítě. Jsou ale ostatní funkce, kterými moderní přístroje disponují, k něčemu nebo jsou jen vábničkou, jíž se výrobci snaží přimět zákazníky k nákupu právě toho jejich výrobku? Zaměřili jsme se na mobily, které umí prohlížet obsah Internetu a pracovat s e-mailem.
V testu 28 mobilních telefonů vhodných pro práci s internetem a synchronizaci s počítačem.

FINANČNÍ SLUŽBY

Spořicí účty: kam zmizely úrokové míry?
Časy úrokových měr, které se šplhaly ke čtyřem procentům, se zdají být ztraceny v nenávratnu. Stejný výnos nebo lepší než na podzim dostaneme jen ve čtyřech z patnácti námi testovaných bank. Lákavé nabídky zkrátka opadaly jako podzimní listí. Nebo se to jenom zdá?
V testu 15 bank.

ZDRAVÍ

Zapomeňte na roušky
Stejně tak jako hodinky nejsou holínky, i když se obojí natahuje, nelze zaměňovat roušky za respirátory, i když se obojí nasazuje. Jenže zvyk je železná košile a tak všichni (i četní zdravotníci, virologové a odpovědní úředníci) opakovaně hovoří ve spojení s novou chřipkou o rouškách a na záběrech v televizi či na fotografiích v novinách, časopisech a na internetu se předvádějí „orouškovaní“ lidé. Obličeje s nasazenými respirátory jsou v naprosté menšině. A ti, co ví, se chytají za hlavu, protože rouška dýchací ústrojí před viry a bakteriemi neochrání.

INFORMAČNÍ SERVIS

Bio i nebio drůbeží: Dobrá volba
V látkovém složení není mezi biokuřaty a „normálními“ kuřaty prakticky žádný rozdíl a rozdíl není ani v použití některých chemických látek při jejich produkci. Z hlediska senzorických a chuťových vlastností a především v tom, že biokuřata mají zcela jiný „životní styl“ a jsou oproti vysokoprodukčním klasickým chovům o poznání svobodnější, rozdíly existují.


Vychází 16. května 2009.

Z obsahu TESTU 6/2009:

Vysavače, dětské autosedačky, kompaktní úsporné zářivky, kosmetika proti celulitidě, cestovní pojištění. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit