Časopis dTest

TESTY
Kočáry pro malé i ty větší
Kočárek je výrobkem, který si rodina pořizuje maximálně několikrát za život. Protože se ale jedná o výrobek pro děti a navíc pro mnoho rodinných rozpočtů o nemalou investici, je nutné jeho výběru věnovat zvýšenou pozornost. Jde přeci o bezpečnost dětí i o pohodlí rodičů, kteří budou kočárek před sebou tlačit a tahat do schodů několik let. TEST se rozhodl pomoci všem, kteří plánují rodinu a chtějí si pořídit kočárek, který bude nejen bezpečný a spolehlivý, ale také praktický a pohodlný.
V testu 29 dětských kočárků, z toho 7 sportovních, 9 kombinovaných (použitelných od narození) a 13 cestovních systémů.
Návrat dobrých fotoaparátů
Celý loňský rok jsme přinášeli jedinou zprávu o kvalitě kompaktních digitálních fotoaparátů – s vyšším rozlišením klesá kvalita fotografií. Podle výsledků poslední generace se ovšem zdá, že výrobci se polepšili. Konečně se na trhu objevily kompakty s rozlišením 10 megapixelů, které dokážou vyrobit kvalitní snímky bez zbytečného šumu nebo výrazné ztráty ostrosti.
V testu 36 jednoduchých kompaktních digitálních fotoaparátů publikovaných v časopisu TEST; výsledky 13 modelů pro pokročilejší použití a 13 digitálních zrcadlovek naleznou předplatitelé (předplatné ve výši 588 Kč) na webových stránkách.
Nejistá podpora
Schůdky do domácnosti. Zdánlivě banální věc. Jak náš test ukázal, vyrobit opravdu kvalitní a především bezpečné schůdky zřejmě není tak jednoduché. Výrobci buď nemají potřebné znalosti, nebo je ignorují. Z 11 schůdků jsme více či méně závažné nedostatky shledali u všech výrobků, čtyři se ukázaly jako zcela nevyhovující a pouze dva dosáhly na dobrou známku.
V testu 11 schůdků do domácnosti.
FINANČNÍ SLUŽBY
Termínované vklady - spoření do „kombinace“
Stavební spoření, spořicí účty, termínované vklady... Spořit se dá různými prostředky a různě výhodně. Každý z nich má svá pro a proti. Chceme-li inkasovat maximální výnosy, bývá nejlepší je zkombinovat. O tom, která „sestava“ bude nejvýhodnější, rozhodují hlavně naše potřeby a momentální finanční situace.
V testu 11 bank (krátkodobé vklady do jednoho roku, roční termínované vklady a na 2 až 5 let).
INFORMAČNÍ SERVIS
Dezinformace o potravinách šíří i odborníci
Že se výrobci potravin snaží na obalech uvádět celou řadu spotřebitelem manipulujících údajů a především že se snaží své výrobky vynachválit v rámci reklamních kampaní do nebes, zatímco konkurenční produkty více či méně skrytě degradují, na to jsme si už (bohužel) docela zvykli. Pokud ale sahají k takovým metodám odborné autority, je to na pováženou. Bohužel se to velmi často děje.
Vychází 15. dubna 2009.
Z obsahu TESTU 5/2009:
Univerzální prací prostředky (práškové a gely), mobilní telefony, bezpečnostní dveřní kování, spořicí účty. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit