Časopis dTest

TESTY

Ne vždy ušetří práci

Přinášíme dosud nejrozsáhlejší test myček na českém trhu, ve kterém jsou zastoupeny všechny hlavní značky i několik značek okrajových. Naleznete mezi nimi jak špičkové přístroje, tak propadáky. Cenové kategorie nerozhodují. Ze samotného mytí nádobí myčky obdržely známky od dvojek až po nehezkou čtyřku.
V testu 52 myček nádobí; výsledky 27 myček volně stojících jsou publikovány časopise TEST a dalších 25 myček vestavných naleznou předplatitelé na webových stránkách.
(Ne)bezpečné obutí
Kvalitní letní pneumatika má dobré jízdní vlastnosti, málo se opotřebovává, nepřispívá ke zvyšování spotřeby pohonných hmot a není při provozu zbytečně hlučná. Najít takové obutí není jednoduchou záležitostí a také to nemusí být záležitostí levnou.
V testu 35 letních pneumatik rozměrů 185/60 R14 H a 205/55 R16 W.
Siláci bez síly?

Odstraňovače skvrn slibují, že si poradí s rozličnými skvrnami, které hyzdí prádlo. Skutečně je odstraní? A je rozdíl mezi drahými a levnými výrobky? A nestačí pouze prádlo vyprat v pracím prostředku?
V testu 5 univerzálních odstraňovačů skvrn.

FINANČNÍ SLUŽBY

Chcete havarijní pojištění? Začněte počítat!
Neštěstí nejezdí po horách, ale po silnicích. A zájem o havarijní pojištění proto není od věci. Přesto - nevyplatí se každému. Mnohdy je pojistné tak vysoké, že byste si za něj pořídili stejný vůz za pár let.
V testu 9 pojišťoven (další budou průběžně doplňovány na webových stránkách).

INFORMAČNÍ SERVIS

Označování potravin
Podle harmonogramu Evropské unie se letos na jaře mají evropští politici zabývat revizí současného způsobu označování potravin i zásad podmínek jejich bezpečnosti. Některé aktivity se týkají povinnosti zveřejňovat další než v současnosti povinné údaje a označovat potraviny podle jejich dopadu na lidské zdraví.
Nízké ceny potravin po celý rok nezůstanou
Každoroční prognózy vývoje cen potravin jsou oblíbeným evergreenem tuzemských médií i renomovaných evropských či světových institucí. V souvislosti s ekonomickou krizí se ale letos cenový vývoj zatím moc analytiků odhadovat neodvážilo. Až na tuzemská média, která tvrdí, že ceny budou celý rok klesat. Podle všeho se však mýlí.
Kdepak ty lékárny jsou…
Z noční návštěvy na lékařské pohotovosti se nechtěně může stát výlet na několik hodin. Protagonistka příběhu ze života musela ujet 140 km, aby pomohla své dceři.


Vychází 14. března 2009.
Z obsahu TESTU 4/2009

Digitální fotoaparáty, dětské kočárky, schůdky do domácnosti, termínované vklady. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit