Časopis dTest

TESTY

Dobrá pračka za deset tisíc?
Opakuje se to každoročně. Drahé pračky se v našich testech umisťují na předních místech. Výborně perou, jsou úsporné a tiché. Pořídit si takový přístroj je ovšem finančně poněkud náročnější. Tentokrát však potěšíme i ty, kteří mají hlouběji do kapsy: dobrou pračku lze pořídit již za něco málo přes deset tisíc korun. Nebude možná z nejtišších, ale svůj hlavní účel – dobře vyprat špinavé prádlo – zvládne. V testu 30 automatických praček s předním plněním.
Domácí video ve vysokém rozlišení
Když jsme publikovali test plochých televizorů, zněl náš závěr: vysoké rozlišení nevypovídá o kvalitě obrazu v běžném rozlišení. Televizory s vysokým rozlišením nemusí být lepší než modely bez něj. Pro digitální videokamery to ovšem neplatí. Kamery, které umí pořizovat filmy ve vysokém rozlišení, byly hodnoceny nejlépe. To, co všechny přístroje pro natáčení domácího videa spojuje, je ovšem špatný zvuk. V testu 29 videokamer, z toho 14 modelů vybavených pevným diskem a 15 na paměťové karty; výsledky testu rozšířené o modely s DVD a mini DV záznamem naleznou předplatitelé na webových stránkách.
Dvakrát měř, jednou řež
Nese-li přístroj název univerzální kuchyňský kráječ, předpokládá se, že nakrájí vše, co je zapotřebí – chlebem počínaje a sýry konče. A jediné, co se mu nikdy nepodaří ukrojit, budou prsty. Tak by tomu mělo být, jenže není. Jen tři z testovaných kráječů se dobře zhostily své funkce. Některé moc krájet neumí a některé, nedáte-li si obzvláště velký pozor, mohou způsobit i bolestivá zranění. V testu 10 kuchyňských kráječů.

FINANČNÍ SLUŽBY

Kreditní karta – bankovní živel v peněžence
Nabídka „plastiků“ od českých bank se v poslední době utěšeně rozrůstá. I když si mnoho lidí myslí, že se jedná o výborný prostředek, který umožní žít celý měsíc za peníze banky, skutečnost pak vypadá jinak. Koneckonců – i zdravý rozum říká, že by jakýkoliv podnikatel jen stěží nabízel produkt, na kterém by nemohl vydělat. Tedy za který by nikdo neplatil. V testu 13 bankovních produktů.

ZDRAVÍ

Čas syrovátkových nápojů přichází
Rostoucí celosvětová obliba sýrů všeho typu klade před mlékárenské podniky stále častěji otázku, jak využít vedlejší produkt – syrovátku. Ačkoli ji má řada spotřebitelů zafixovanou jako podivnou kalnou tekutinu vznikající při delším uskladnění nepasterizovaného mléka, jde fakticky o zdravý a na pozitivní látky bohatý základ například k syrovátkovým nápojům.

INFORMAČNÍ SERVIS

Ceny mlékárenských výrobků porostou
Ačkoli to v současné době vzhledem k historicky nízkým výkupním cenám mléka od zemědělců nevypadá, rodí se právě signály, které nejenže propad cen mléka i mlékárenských výrobků zastaví, ale naopak obrátí vývoj opačným směrem.

Vychází 14. února 2009.

Z obsahu TESTU 3/2009

Myčky nádobí, letní pneumatiky (rozměr 185/60 R14 H a 205 / 55 R 16 W / V.), bezpečnostní dveřní kování, univerzální odstraňovače skvrn. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit