Časopis dTest

TESTY

Chutný chléb i z levné pekárny

Fenomén domácího pečení již několik let hýbe českými domácnostmi. Čerstvě upečený voňavý chléb, který ráno naleznete připravený, aniž byste museli vytáhnout paty z domu, nebo sladký chléb s rozinkami místo nedělní bábovky; oboje zní velmi lákavě. Domácí pekárny, jež toto pečivo zvládnou chutně připravit, nemusí být drahé. Některé se ovšem ani při běžném provozu nemusí dočkat konce záruční doby. V testu 19 domácích pekáren.

Stále lepší bezpečnost

Dětské autosedačky jsou tu proto, aby přepravovanému dítěti poskytly maximální bezpečí. A výrobci se snaží – rok od roku se v testech objevuje stále méně výrobků, které ke koupi nedoporučujeme. Důkazem je především loňský test 27 modelů, i ten malý letošní s novými či inovovanými výrobky, které přišly na trh v průběhu roku 2008. V testu 10 dětských autosedaček (Isofix, univerzální, skupiny 0, 0+, 0/I, I, II/III).

Dobré, ale ne zázračné

Šampony pro zvětšení objemu vlasů vám sice žádnou zázračně bujnou kštici na hlavě nepřičarují, přesto zajistí, aby vaše jemné vlasy alespoň po několik hodin působily hustší a účes plnější. S tím si zdatně poradí i velmi levné šampony. V testu 9 šamponů.

FINANČNÍ SLUŽBY

Povinné ručení

Do dnešního dne se rozhodlo povinné ručení nabízet šestnáct pojišťoven a jak je patrné, využily obou konkurenčních nástrojů. Ceny se odlišují velmi výrazně a nabídka produktů, co se rozsahu krytí i doplňkových služeb týče, je velice široká. O to hůř se v ní ale člověk orientuje. Jak zvolit to pravé povinné ručení právě pro vás? V testu 6 pojišťoven (další výsledky budou průběžně doplňovány na webových stránkách).


INFORMAČNÍ SERVIS

Chléb z prášku

Jestli lze najít nějaký racionální důvod pro současný boom prodeje domácích pekáren a růstu zájmu spotřebitelů upéci si doma „svůj“ vlastní chléb, pak je to zejména skutečnost, že domácí chleba je zcela čerstvý, vonící a daleko více působí na svého budoucího konzumenta senzoricky. To je ale tak zřejmě všechno.


ZDRAVÍ

„Sůl nad zlato“ ve stravě neplatí

Konzumujete-li denně ve stravě více než pět gramů soli (a to je většina z nás), pak to není ta nejsprávnější cesta k utužování zdraví. Koření obecně, včetně nejpoužívanějších druhů, je nicméně pro lidský organismus prospěšné – prostě až na tu sůl.

 

Vychází 15. ledna 2009.


Z obsahu TESTU 2/2009

Automatické pračky, videokamery, univerzální kráječe, kreditní karty. Změna vyhrazena.


Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit