Časopis dTest

TESTY

Multimediální smršť
Je libo hudbu, film, video nebo snad internet? A to vše v malé kompaktní krabičce, která vydrží hrát přes šedesát hodin bez nabíjení? Fikce? Nikoliv, takové možnosti nabízejí některé z námi testovaných multimediálních přehrávačů. Toužíte-li po některém buď pro sebe, nebo chcete-li „nadupaný“ vánoční dárek pro své blízké, je tento test určen právě vám. V testu 83 multimediálních přehrávačů; výsledky 28 výrobků jsou publikovány časopise TEST a dalších 55 výrobků naleznou předplatitelé na webových stránkách.

Rok poté…
Neveselo, truchlivo vládne při každém testu dětských jízdních kol. Ještě ani jednou se nestalo, aby těch bezpečných bylo více než nebezpečných. Vloni jsme varovali před devíti výrobky. A rok poté musíme konstatovat, že se vůbec nic nezměnilo a že k žádné nápravě stavu nedošlo. Naše varování se tentokrát týká deseti výrobků. V testu 12 jízdních kol (rozměr kol 12 palců).

Lyže pro dámy i pány
V testu carvingových lyží jsme se kromě univerzálních modelů zaměřili i na modely určené speciálně pro ženy. Ve všech případech se jednalo o univerzální sjezdové lyže, nazývané Allround, univerzální All-Terrain lyže určené do každého terénu nebo univerzální All-Mountain lyže do každé horské oblasti. Testované modely jsou vhodné pro mírnou až lehce sportovní jízdu. V testu 21 carvingových lyží.

Opatrnosti není nikdy nazbyt
Pořídili jste svým dětem vánoční barevný svícen ve tvaru domečku, stromečku, anděla, lokomotivy se Santa Clausem a rozžínáte v něm čajovou svíčku, aby se jim lépe usínalo? Nečiníte dobře. Blikající svícny děti lákají, jejich zvědavost nezná mezí a jejich ruce jsou nenechavé. Teplota na některých místech povrchu svícnů se šplhá přes 100 ˚C a děti se mohou ošklivě spálit. V testu 3 vánoční keramické svícny.

FINANČNÍ SLUŽBY

V boji s inflací pomůže spořicí účet
Doba vkladních knížek postupně odeznívá. Většina Čechů už soustředí svou pozornost na ostatní spořicí produkty – s kratší výpovědní lhůtou, vyšším úročením a bohatšími doplňkovými službami. Spořicí účty jsou jednou z takových alternativ. Díky svým vlastnostem však nejsou optimálním řešením pro každou situaci. Kdy a jaký spořicí účet si vybrat?
V testu 15 spořicích účtů.

INFORMAČNÍ SERVIS

Zvěřina: zdravá a nutričně hodnotná
I díky letošní novele veterinárního zákona umožňující prodej ulovené zvěře „ze dvora“ lze předpokládat, že se u nás zvýší konzumace masa ze zvěře. Bylo by to žádoucí protože v porovnání s masem hospodářských zvířat je zvěřina pro lidský organismus více žádoucí.

Z obsahu TESTU 1/2009

Domácí pekárny, dětské autosedačky, šampony na jemné vlasy, koření, nedostupnost nočních lékáren, zámkové systémy. Změna vyhrazena.


Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit