Časopis dTest

TESTY
Mikrovlny na grilu
Otestovali jsme pro vás sedm kombinovaných mikrovlnných trub, které kromě mikrovlnného ohřevu zastanou i funkce grilu, horkovzdušné trouby a dokonce i parní trouby a také jejich rozličné kombinace. Disponují více či méně sofistikovanými automatickými programy, které v některých případech dokáží vaření zjednodušit a mnohé zvládnou připravit i chutné pokrmy. Dva z testovaných výrobků obdržely dobré celkové hodnocení kvality, ostatní byly pouze uspokojivé. A opět se ukázalo, že cena není vodítkem kvality.
Nepřesvědčivé brusle z hypermarketu
Pro náš test jsme vybrali 16 modelů in-line bruslí v cenovém rozpětí mezi 1200 až 3500 Kč. Většina výrobků byla zakoupena ve specializovaných sportovních prodejnách, menšina ve velkých hypermarketech. Neznačkové brusle se neosvědčily, příliš si na nich nezajezdíte. Nutno ovšem dodat, že i mezi značkovými výrobky jsme našli brusle méně kvalitní, kdy radost z pohybu se měnila spíše v utrpení.
Sigmund Freud na nočníku
Dětské nočníky nejsou výrobky, o jejichž kvalitu by se někdo více zajímal. A přesto se vyplatí o nich přemýšlet a při výběru se nenechat „oslnit“ tvarem, barvou či hudební podporou. U nočníků není vyloučeno riziko přítomnosti otřepů nebo dokonce naprasknutí plastu. To může způsobit pozdější prasknutí při použití a případně i zranění dítěte. Otestovali jsme 6 výrobků, nejvyšší celkové hodnocení kvality získal pouze jeden.

INFORMAČNÍ SERVIS
Paradoxní výsledek

Je-li smlouva o dílo (v našem příběhu stavba rodinného domku) sjednána se společností bez historie a chybí-li jakékoli další zajištění závazků zhotovitele, může se lehce stát, že objednateli zbudou jen oči pro pláč. A ani úspěšné zakončení soudního sporu nezaručuje, že své peníze dostane zpátky – kde nic není, ani exekutor nebere.

ZDRAVÍ
Exotické ovoce s rozumem

Exotické názvy, barvy a tvary útočí v dobře zásobených odděleních ovoce a zeleniny na oko spotřebitele čím dál tím intenzivněji. A jako doplněk stravy je pro drtivou většinu z nás i žádoucí něco z této nabídky vyzkoušet. Jenom bychom v zájmu zdraví neměli zapomínat například na docela obyčejné jablko.

SOS – SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ
Sdružení obrany spotřebitelů společně s nevládní organizací Iuridicum Remedium upozorňují spotřebitele na možnost podpory přijetí antidiskriminačního zákona. Na webových stránkách www.spotřebitele.info/diskriminace/ je vytvořen systém, s jehož pomocí mohou spotřebitelé oslovovat poslance a upozornit je na případy diskriminace.

Z obsahu TESTU 10/2008 (vyjde 14.10.2008):
Krmivo pro kočky, DVD rekordéry, zimní pneumatiky, minerální voda Magnesia, maso na talíři a další. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit