Časopis dTest

TESTY

Televizní triky
Jak vybrat dobrý televizor? Technologie se během pár let změnila k nepoznání a v prodejnách a na internetu nalezneme nepřeberné množství plochých LCD a plazmových obrazovek. K tomu se ještě rozběhla digitalizace pozemního vysílání. Ve velkém testu plochých televizorů naleznete nejen radu, které jsou kvalitní a kterým se raději vyhnout, ale také informace, jak se při nákupu nenechat zlákat na všelijaká reklamní tvrzení výrobců, která o skutečné kvalitě jejich výrobků vůbec nevypovídají.
V testu 67 LCD a plazmových televizorů, úhlopříčky 81, 94, 102, 107, 117 a 119 cm; výsledky 27 modelů o úhlopříčkách 94-107 cm jsou publikovány časopise TEST, všechny výrobky naleznou naši předplatitelé na webových stránkách.
Sladká bomba
Zdravá, chutná a výživná snídaně. Tak nějak se snaží tvářit dětské snídaňové cereálie. Lákavé příchutě a kreslenými postavičkami zdobený obal. Které dítě by odolalo Asterixovi s Obelixem? A která matka nepodlehne prosbám své ratolesti, zvláště když požaduje výjimečně něco zdravého? Bohužel, idyla se nekoná. Dětské cereálie nejsou onou proklamovanou zdravou snídaní.
V testu 15 dětských snídaňových cereálií.
Rychlé a spolehlivé
Nedůvěra k moderní elektronice nahrazující klasické technologie je celkem pochopitelná. Princip rtuťového teploměru je fyzikálně velmi jednoduchý a zjednodušeně řečeno se na něm nemá co rozbít. Zatímco elektronický teploměr skrývá laikovi neznámou technologii, na níž by mělo, ale nemusí být spolehnutí.
V testu 8 elektronických teploměrů.

FINANČNÍ SLUŽBY

Jaké spoření zvolit pro dítě?
Rozrostla se vaše rodina o nového člena? Přemýšlíte, co dítěti pořídit třeba právě k Vánocům? Zkuste zauvažovat nad některou z forem dlouhodobého spoření. Nabídka produktů určených pro děti se neustále rozrůstá. Také se ale specializuje a není proto jednoduché zvolit správně. Zamyslete se společně s námi, co by se právě vašim blízkým hodilo.

ZDRAVÍ

Univerzální recept na zdravou snídani?
Ačkoli se v poslední době doslova roztrhl novinářský pytel se zaručenými obecnými recepty na ideální stravu a specielně snídaně, bylo by velmi vhodné přistupovat k těmto, často více komerčně než dietologicky laděným informacím, s potřebnou mírou obezřetnosti.

INFORMAČNÍ SERVIS

Téměř zázračný laskavec
Zejména vynikající nutriční vlastnosti laskavce - amarantu, odolné hospodářské rostliny jihoamerického původu, mu daly přezdívku „zlato Inků“. V současné době k němu navíc obrací pozornost také Evropská unie, která do projektů zařadila výzkum jeho vlastností a možnosti produkce v Evropě.
Ve správný čas ve správném bytě
Radnice Prahy 3 se rozhodla, že v rámci čtvrté vlny privatizace prodá panelové domy na Jarově a také starý činžovní dům ve Slezské ulici. Na základě znaleckých posudků bude radnice panelové byty prodávat za 26 až 27 000 Kč/m² a byty ve Slezské za 8 až 12 500 Kč/ m². Je to přesně tak a ne naopak.

SERIÁL

Zámkové systémy
Ve druhé části seriálu se věnujeme otázce, zda se dá pořídit bezpečná vložka za málo peněz a objasňujeme nezázračný zázrak systémových vložek.

SOS – SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ

Novinky v povinném ručení
Novelou zákona o pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla přibude povinnost těm, kteří mají na sebe v registrech vozidel evidováno nějaké vozidlo, za něž není předepsané pojistné odváděno.

Z obsahu TESTU 12/2008 (vyjde 12.12.2008):

Dětská jízdní kola, MP3 přehrávače (multimediální přehrávače), carvingové lyže, vánoční svícny, zvěřina. Změna vyhrazena.
vánoční svícny, šampony na jemné vlasy. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit